Ako prebieha deň Marka Zuckerberga? Z jeho každodennej rutiny budeš určite prekvapený

  • Sociálna sieť Facebook bola nedávno vyhlásená za najlepšieho zamestnávateľa v Amerike
  • Je to dôkaz, že večne usmiaty Mark Zuckerberg sa naozaj stará o blaho svojich zamestnancov
facebook oslavuje
facebook.com
  • Sociálna sieť Facebook bola nedávno vyhlásená za najlepšieho zamestnávateľa v Amerike
  • Je to dôkaz, že večne usmiaty Mark Zuckerberg sa naozaj stará o blaho svojich zamestnancov

Facebook. Kto by toto meno nepoznal. Ak si jeden z viac ako dvoch miliárd pravidelných používateľov, tak definitívne poznáš aj jeho večne usmiateho zakladateľa vo vyťahanom tričku s krátkymi rukávmi. Mark by tak určite nevyhral cenu o najlepšie sa obliekajúcu celebritu. A pravdu povediac, ani ho to nezaujíma. Miesto toho sa radšej hrdí výsledkami zo svojej práci a rozmaznávaniu svojich zamestnancov, ktorí však musia podávať kvalitné výkony.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Výsledok každoročného prieskumu Glassdoor’s tak vôbec neprekvapil. Zamestnanci na základe vlastných recenzií, kde hodnotia spokojnosť so svojím zamestnávateľom, posunuli Facebook na zlatú priečku. Zamestnávateľa hodnotia komplexne aj oblasti osobnostného rastu a platových podmienok. Podľa výsledkov hlasovania zamestnanci cítia, že sú pre svojho zamestnávateľa dôležití. Tituly nie sú to, vďaka čomu tu uspeješ. Dôležitý je výsledok, ktorý za sebou zanecháš. To je prístup hodný kvalitného zamestnávateľa.

Sympaťák v tričku

Samotný „boss“ je veľmi pohodovým chlapíkom a tento imidž si chce udržať aj pred svojimi podriadenými. Jeho deň začína o ôsmej ráno. Nezáleží na tom, ktorou nohou vykročí do nového dňa. Takmer vždy má dobrú náladu. Prvou vecou, ktorú ráno urobí, je kontrola jeho účtu a Messengeru. Na fungovaní jeho osobných účtov na sociálnych sieťach sa podieľa tím dvanástich spolupracovníkov. Tí bojujú hlavne s nevhodnými komentármi a pridávajú príspevky.

Po kontrole korešpondencie si rozprúdi krv v žilách pri pravidelnej rozcvičke. Cvičeniu sa venuje v priemere trikrát do týždňa. Výborným ranným rituálom je prechádzka s jeho maďarským ovčiarskym psom, ktorý vďaka srsti pripomína mop na dlážku.

Mark je jedným z mála ľudí, ktorí sa snažia koncentrovať len na podstatné veci. V tom mu pomáha technika minimalizovania nepodstatných rozhodnutí. Práve preto pre neho nie sú vôbec dôležité také maličkosti, ako napríklad jedlo. Jednoducho si dá to, na čo má chuť. Práve táto technika je dôvodom toho, prečo Zuckerberg pôsobí ako jednoduchý človek, ktorý aj napriek bohatstvu nevyčnieva z davu. Aj jeho každodenné oblečenie v podobe sivého trička a modrých nohavíc je toho dôkazom.

Dieťa je dôležitejšie ako práca

V práci trávi maximálne 60 hodín týždenne. Jeho hlavnou náplňou je premýšľanie nad tým, ako zlepšiť Facebook a priniesť kvalitnejšie služby jeho používateľom. O pretavenie jeho myšlienok do praxe sa následne postarajú zamestnanci, ktorých počet sa rekordne zvýšil. V roku 2004 pri siedmich zamestnancoch určite ani len netušil, kam sa toto číslo posunie. V roku 2016 bol počet zamestnancov 17 048.

Okrem práce v kancelárii často lieta po svete, kde sa stretáva so známymi osobnosťami a politikmi. Navštívil napríklad Pápeža či Baracka Obamu. Do Hollywoodu má taktiež dvere otvorené a útleho Marka spája pevné priateľstvo s predstaviteľom tvrdých chlapov – Vinom Dieselom. Protiklady sa jednoducho priťahujú.

Po náročnom pracovnom dni si Mark nájde čas aj na štúdium. Od roku 2015 sa snaží prečítať aspoň jednu knihu každých štrnásť dní. Všetok zvyšný čas venuje svojej rodine. Kvôli svojej žene Priscille Chan sa začal venovať aj štúdiu čínštiny. Spolu majú dve deti, dcéry Max a August. Aby mohol byť s deťmi, požiadal po oboch pôrodoch o rodičovskú dovolenku, ktorú ponúka aj svojím zamestnancom. Narodenie dieťaťa je podľa neho dôležitejšie ako akákoľvek práca. Momentálne si tak užíva mesiac voľna so svojim najnovším prírastkom.

zdroj: businessinsider.com, www.theguardian.com, businessinsider.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech