Ako sa žije v miliardárskej štvrti v Hong Kongu? Dom tu má vraj aj Jack Ma

  • The Peak, alebo vrchol je tou najluxusnejšou štvrťou v Hongkongu.
  • Práve tu majú svoje luxusné sídla tí najbohatší
hongkong
youtube.com
  • The Peak, alebo vrchol je tou najluxusnejšou štvrťou v Hongkongu.
  • Práve tu majú svoje luxusné sídla tí najbohatší

Obrovský Hong Kong je jedným z centrálnych miest v Číne. Preplnené mesto je známe obrovskými nákladmi na život. Právom mu tak patrí prvé miesto v celej Ázii. Pokiaľ nemáš dostatok financií, tak sa sem ani nesťahuj. Každé veľké mesto má mnoho rozdielnych štvrtí. Hongkong nie je vôbec výnimkou. Nájdeš tu štvrte malebné a bezpečné, ale takisto aj špinavé a chudobné. Ohromné rozdiely medzi vrstvami obyvateľstva sú viditeľné práve v takýchto obrovských mestách. Bohatí ľudia však v rušnom centre bývajú málokedy.

Pre tých, čo nemajú hlboko do vrecka, vznikajú luxusné štvrte s uzavretými ulicami obklopenými hustou zeleňou. Jednoducho idylka a pokoj. V Hong Kongu sú viaceré štvrte podobných kvalít. Jedna však vyčnieva nad ostatné. Je to štvrť s názvom The Peak – vrchol. Nie je tak vôbec prekvapením, že tú bývajú tí najzámožnejší ľudia. Šepká sa, že vlastný dom tu má aj zakladateľ internetového obchodu Alibaba, Jack Ma. Ten by tu mal mať vilu za „ľudových“ 155 miliónov eur. Tieto klebety sa však zatiaľ nikdy nepotvrdili. Ak by to tak bolo, bol by to najdrahší dom, ktorý si tu kto kúpil.

Niet preto prekvapením, že tri hlavné ulice Pollock’s Path, Barker Road a Severn Road sa zaradili na čelo najdrahších ulíc sveta. Ak si tu chceš kúpiť dom, tak vedz, že cena bude poriadne nadhodnotená. The Peak sa rozprestiera okolo najvyššieho miesta v Hongkongu – hory Victoria Peak. Táto hora je veľmi obľúbeným turistickým miestom. Turisti tak môžu pekne zblízka nasať luxusnú atmosféru tohto miesta. Luxusná štvrť má za sebou bohatú, viac ako storočnú históriu.

Už od svojho vzniku sa toto miesto profilovalo ako miesto pre bohatých. Do roku 1947 tu mohli žiť iba Briti a Európania. V tom čase neexistovali električky, a tak boli zámožní obyvatelia dopravovaní strmými uličkami za pomoci vozíkov, ktoré ťahali prisťahovalci, ktorí pacovali ako robotníci.

Hongkong ako na dlani

Bohatí ľudia na tejto štvrti milovali hlavne pokoj a lepšiu klímu spestrenú chladným vetríkom. V centre mesta boli totiž teploty podstatne vyššie. Okrem toho je tu fantastická tropická príroda a nádherný výhľad. Turisti, ktorí prichádzajú na Victoria Peak, tak majú pri svojej prechádzke pekné výhľady a sem-tam zahliadnu aj kúsok domu zámožných obyvateľov. Väčšina je však dokonale ukrytá pred očami zvedavých turistov. Na cestách prevládajú luxusné vozidlá od výmyslu sveta. Nie je problém zahliadnuť Bentley, Mercedes alebo Porsche.

Cena luxusnejšieho bytu sa pohybuje v priemere vo výške takmer 4 milióny eur. Domy sú iná káva. Cena priemerného väčšieho domu začína na 32 miliónoch eurách a končí vysoko nad sto miliónmi eur. Menší domček kúpiš už za 16 miliónov eur. Mnoho bohatých ľudí nechce na seba pútať pozornosť, a tak sú lukratívne časti oddelené plotom s ostnatými drôtmi.

Pred každým apartmánovým komplexom sa nachádzajú strážne búdky a samotné domy sú postavené ďaleko od ciest. Okrem toho tu na každom kroku nájdeš kamery. Jediné, čo chudák zvedavec uvidí, je maximálne masívna vstupná brána. Samotný dom však stojí ďaleko od nej. Najdrahší dom, ktorý bol oficiálne v tejto štvrti kúpený neznámym záujemcom sa predal za takmer 147 miliónov eur a má rozlohu 856 metrov štvorcových.

zdroj: businessinsider.com , discoverhongkong.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech