Ako sofistikovane pôsobiť úsmevom na druhých? Tieto triky ti zabezpečia úspešný vplyv

  • Úsmev sa spája s pozitívnou náladou, ktorou je možné ovplyvniť aj ostatných
  • Prvý dojem na človeku nevytvára iba oblečenie, ale aj jeho celkový výzor, medzi ktorý sa radí aj úsmev a zdravé zuby
  • Aká je sila úsmevu, ktorá môže zabezpečiť úspešný biznis a dosiahnutý úspech?
úsmev
pixabay / Startitup
  • Úsmev sa spája s pozitívnou náladou, ktorou je možné ovplyvniť aj ostatných
  • Prvý dojem na človeku nevytvára iba oblečenie, ale aj jeho celkový výzor, medzi ktorý sa radí aj úsmev a zdravé zuby
  • Aká je sila úsmevu, ktorá môže zabezpečiť úspešný biznis a dosiahnutý úspech?

O Slovákoch sa hovorí, že pri prvom stretnutí sú skôr odmeraní, ale postupne sa prejaví ich dobrosrdečnosť a veľký úsmev. Tí, ktorí v detstve nosili strojček, sa môžu pýšiť krásnym rovným úsmevom, za ktorý sa nemusia hanbiť. 

Pekný úsmev je jedna z kľúčových vecí pri budovaní biznisu. Či je to pri zoznamovaní sa s novými klientmi, alebo pri komunikácií s tými stálymi, úsmev môže vytvoriť úplne iný dojem, ako zamračená tvár.

zdroj: Startitup

Najdôležitejší je prvý dojem

Prvý dojem z neznámeho človeka sa vytvára iba v priebehu pár sekúnd, ale emócia z daného človeka ostáva veľmi dlho. Na to treba myslieť najmä pri zoznamovaní. Veľký úsmev zabezpečí pozitívnu náladu a priateľskejší prístup z oboch strán.

Až 50 % ľudí si pri prvom stretnutí všíma najprv úsmev a zuby. Preto je dôležité, ako zuby vyzerajú, či sú zdravé, rovné a biele. Zdravému úsmevu s peknými zubami môže dopomôcť správna hygiena alebo kvalitný stomatológ, ktorý môže odporučiť napríklad nalepenie faziet.

zdroj: unsplash

Malý úsmev, rýchla zmena nálady

Už len malý náznak úsmevu dokáže vzbudiť v človeku veľmi pozitívne emócie. Pokiaľ sa ľudia usmievajú, dokážu svojim postojom ovplyvniť aj náladu druhých ľudí. Dobrá nálada môže predchádzať pozitívnym správam, ktoré sú pri tvorení biznisu kľúčové. 

Úsmev je dokonca možné zaregistrovať aj počas telefonátov. Ak sa pri rozprávaní človek pousmeje, druhá osoba to dokáže zachytiť a je viac otvorená novým spoluprácam. Vtedy je ochotná ísť aj nad rámec svojich možností, pretože začína viac dôverovať spomínanej ponuke a má tendenciu ju odsúhlasiť.

Avšak úsmev nie je iba o pocite, ale je aj o celkovom výzore človeka a jeho firmy. Vtedy si zákazník pomyslí, že daná firma vyznáva jedinečné hodnoty, ale aj vytvára pozitívny vzťah, na základe ktorého sa budú chcieť vrátiť. 

Krásny úsmev, ako na to?

Vo svete biznisu môže úsmev znamenať veľa úspešných spoluprác. Ľudia so zdravými a peknými zubami navyše pôsobia sebavedomejšie nielen pri usmievaní sa, ale aj pri komunikácií.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Martin Zubná klinika (@drmartindental),

Existuje aj riešenie pre ľudí, ktorí majú svoje zuby nedokonalé – buď krivé, oslabené, odštiepené alebo prasknuté. Moderné keramické fazety sú na trhu veľmi populárne, najmä medzi celebritami, ktoré chcú mať svoj úsmev dokonalý a vedia, čo všetko ním môžu dosiahnuť.

Keramické fazety sú vyrobené z porcelánu, lepia sa na prednú časť zuba a vďaka nim je možné mať nový úsmev už o 24 hodín.

Dokonca sa pomocou faziet môžu zakryť aj neželané medzierky medzi zubami. Výhodou je, že toto ošetrenie je bezbolestné a zuby po ňom vyzerajú prirodzene a zdravo. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Martin Zubná klinika (@drmartindental),

Fazety sú tenké necelý milimeter, takže sa pocit neželaného predmetu na zube nedostaví. Navyše sú veľmi odolné a dlhotrvajúce. Klinika Dr. Martin ponúka komplexné služby v starostlivosti o zuby, až po stomatologickú chirurgiu, či dentálnu hygienu. 

Keramické fazety od Dr. Martin vydržia 5 až 20 rokov v závislosti od hygienických návykov pacienta a spôsobu nasadenia. Ak by náhodou fazety praskli, je možné ich v ambulancii vymeniť za nové.

zdroj: Dr. Martin

Prvým krokom pre vylepšenie tvojho úsmevu je návšteva kliniky a konzultácia. Stomatológ zhodnotí pacientove zuby a vyberie správny odtieň. Na druhom sedení sa zub predpripraví na nasadenie fazety. Na poslednom sedení sa na mieru vyfrézované fazety pacientovi už len nasadia, a ten odchádza s úplne novým úsmevom.

Momentálne je vstupné vyšetrenie, ktoré predchádza nasadeniu faziet, zadarmo – stačí sa iba objednať u Dr. Martin.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech