Ako zvládajú úspešní ľudia negatívnych ľudí a emócie okolo seba?

  • Negativita je pliagou 21. storočia. Počet ľudí, ktorí robia svojimi názormi a správaním rozbroje neustále stúpa
  • Tí dokážu naštrbiť vzťahy aj v pevnom kolektíve.
  • Každá jedna spoločnosť disponuje poriadnym priehrštím takýchto ľudí.
  • Úspešní ľudia však vedia zvládať aj takéto situácie vďaka rôznym technikám
ľudia
flickr
  • Negativita je pliagou 21. storočia. Počet ľudí, ktorí robia svojimi názormi a správaním rozbroje neustále stúpa
  • Tí dokážu naštrbiť vzťahy aj v pevnom kolektíve.
  • Každá jedna spoločnosť disponuje poriadnym priehrštím takýchto ľudí.
  • Úspešní ľudia však vedia zvládať aj takéto situácie vďaka rôznym technikám

Negatívne naladených ľudí vo svete pribúda ako húb po daždi. Čo tento fenomén spôsobuje je otázne. Pravdepodobne je to daň za pokrok a rýchlu dobu. V chudobných krajinách je totiž negativity ako šafranu, ľudia sú šťastnejší a spokojnejší. Dopad negatívnych ľudí na okolie je pomerne závažný. Vidno to hlavne na pracoviskách. Stačí jeden takýto človek, v tíme sa naruší pokojná atmosféra a zvýši sa úroveň stresu, ktorý je tichým zabijakom.

Úspešní ľudia, ktorí veľa dosiahli sú väčšinou typický tým, že dokonale ovládajú svoje emócie za každých okolností. Taktiež vedia ako udržať negatívnych ľudí čo najďalej, minimalizovať ich dopad, a to aj napriek tomu, že ich majú priamo vo svojich organizáciách.

Určia si limity

Nakoľko si niekoho pustia k telu. Toto opatrenie vyžívajú hlavne vtedy, ak majú čo do činenia s chronických sťažovateľom. Takíto ľudia sa len sťažujú, ale nehľadajú riešenia. Práve naopak, chcú získať okolie na svoju stranu. Možným riešením ako docieliť, aby sťažovateľ stíchol je položiť mu otázku týkajúcu sa riešenia problému, na ktorý sa sťažuje. Takmer s istotou nastane ticho.

Sledujú z nadhľadu

Ak je v ich blízkosti chronický negativista „sledujú ho z výšky“. Jednoducho sa nad všetky tie negatívne emócie povznesú až natoľko, že sa ich vôbec nedotýkajú.  Na negatívneho človeka tak nazerajú so záujmom, ako na výskumný objekt. Preto ich negatívna nálada a zbytočné emócie jednoducho nepohltia.

Kontrolujú svoje emócie

Kontrola emócií je veľmi dôležitá. Emócie totiž niekedy prevezmú kontrolu nad celým našim bytím. Ak ich dokážeme ovládať aspoň z časti, tak sme vyhrali, a to hlavne v prítomnosti negatívnych ľudí. Práve vďaka kontrole emócií získaš čas a urobíš lepšie rozhodnutia.

Nedovolia nikomu, aby vplýval na ich pocit radosti a šťastia

Ak sa tvoj pocit šťastia odvíja od okolia, znamená to, že nemáš svoje šťastie pod kontrolou. Ak si človek, ktorého šťastie nezávisí od názoru okolia, tak si vyhral pretože pocit hrdosti a šťastia budeš cítiť aj napriek negatívnym názorom okolo seba. Jednoducho si prestaneš pripúšťať všetko negatívne k srdcu.

Nesústredia sa na problémy, ale riešenia

Pre negatívnych ľudí je všetko problémom. Ku každej prekážke sa stavajú ako k neprekonateľnému monštru. Výsledkom sú negatívne emócie a stres. Ak sa však k problému postavíš inak a začneš ho riešiť, ani sa nenazdáš a už bude preč. Negatívny človek je teda pre človeka s iným zmýšľaním vlastne problémom. Pristupuje však k nemu inak ako živením negatívnych myšlienok. Rozmýšľa skôr ako s týmto človekom pracovať.

Nezabúdajú, ale odpúšťajú

Vedia, že negatívnych emócií alebo pocitu krivdy sa dá zbaviť jedine okamžitým odpustením. Človeku, ktorý problémy spôsobil tak v duchu odpustia, aby sa mohli posunúť ďalej, avšak nikdy úplne nezabudnú.

Minimalizujú negatívne pocity a myšlienky vo svojom vnútri

Ak si v prítomnosti negatívnych ľudí dlhú dobu, tak sa na teba niečo z tohto prostredia jednoducho nalepí. Tvoja myseľ ti nasledovne tieto veci pripomína. Sú dve možnosti, buď si tieto veci nepripustíš a zlikviduješ ich v zárodku alebo ich začneš živiť, a to je cesta do pekla.

Doprajú s dostatok spánku

Nedostatok spánku zvyšuje hladinu stresových hormónov, a tak máš väčšiu náchylnosť podľahnúť negatívnym emóciám. Ak sa dobre vyspíš, máš vyššiu šancu, že počas pracovného dňa ťa nerozhodí žiaden negatívny človek ani situácia.

Tieto odporúčania ti po ich postupnom aplikovaní zaručia zníženú hladinu stresu, negatívnych emócií a vyššiu psychickú odolnosť pri jednaní s problémovými ľuďmi.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech