Poznáme slovenské ceny najnovšieho Volkswagenu Touareg

  • Volkswagen Touareg je pomerne obľúbeným modelom pre milovníkov masívnych SUV-čiek
  • Tretia generácia, ktorá bola predstavená koncom marca v Pekingu, vzbudila pomerne vysoký záujem verejnosti
  • Dnes už poznáme aj slovenské ceny
touareg
volkswagen
  • Volkswagen Touareg je pomerne obľúbeným modelom pre milovníkov masívnych SUV-čiek
  • Tretia generácia, ktorá bola predstavená koncom marca v Pekingu, vzbudila pomerne vysoký záujem verejnosti
  • Dnes už poznáme aj slovenské ceny

Autosalón v Pekingu, ktorý sa konal minulý mesiac, priniesol mnohé prekvapenia. Jedným z tých príjemnejších bolo predstavenie novučičkého modelu Volkswagen Touareg pre všetkých milovníkov veľkých SUV-čiek. Touareg je jedným z obľúbených modelov značky. Celkovo sa predalo už okolo milióna kusov. Nebolo tak vôbec prekvapením, že automobilka bude chcieť pomerne obľúbené vozidlo dostať medzi širšie masy. Tretia verzia je teda vyšpičkovaná do najmenších detailov a prináša mnoho noviniek.

V prvom rade bol automobil vybavený množstvom nových moderných technológií a inžinieri sa vyhrali aj s dizajnom vozidla, ktoré by tak malo pôsobiť dynamickejšie ako kedykoľvek predtým. Prepracovaný bol aj interiér vozidla, ktorý by mal priniesť pasažierom ešte vyšší komfort ako kedykoľvek predtým. Na vozidle okrem zmien v dizajne zaujmú úplne nové svetlomety IQ.Light, ktoré tvorí rekordných 128 diód.

Tieto riadi hlavné kontrolné centrum a ich jas prispôsobuje automaticky. Podvozok prináša elektronicky riadenú kompenzáciu náklonu, ktorá prináša zvýšenú obratnosť a manévrovateľnosť. Nerovnosti vymaže nová generácia pruženia. Narástol aj batožinový priestor, zo 697 litrov na 810 litrov. Interiér je plný najmodernejších vychytávok. Nájdeš tu dva veľké displeje. Jeden má podobu prístrojovej dosky. Druhý dotykový displej slúži na zobrazovanie informácií o vozidle a zároveň je náhradou množstva fyzických tlačidiel.

Základná výbava prekvapí

Pod kapotou sa bude ukrývať viacero motorov. Pravdepodobne neskôr si budeš môcť kúpiť benzínovú verziu, ktorá obsahuje turbodúchadlom prepĺňaný šesťvalec 3.0 TSI a dosahuje výkon 340 koní alebo investuješ do menej výkonných modelov s dieselovými motormi. Najzákladnejší dieselový model s trolitrovým motorom TDI V6 ukrýva pod kapotou 231 koní. Ak chceš viac, môžeš si kúpiť výkonnejšiu, 286 koňovú verziu.

Touareg sa začne predávať už o pár mesiacov, a tak sa automobilka rozhodla zverejniť slovenské ceny. Podľa toho, čo vozidlo obsahuje už v základnej výbave sa dalo očakávať, že cenovka bude trošku vyššia. Základný model je totiž vybavený šesticou airbagov, množstvom rôznych asistentov či adaptívnym tempomatom. To však nie je všetko. Už základná verzia obsahuje klimatizáciu s dvomi zónami. Plnohodnotná výbava v podobe parkovacích senzorov nesmie taktiež chýbať.

Za model v základnej výbave s výkonom 231 koní tak zaplatíš 49 990 €. Za ten istý model v top výbave R-Line dáš 57 760 €. Za výkonnejšiu 286 koňovú verziu zaplatíš v základnej výbave 61 200 €. Tá najvybavenejšia s prívlastkom R-Line bude stáť 69 430 €.

Ak by ti ani toto nestačilo, tak budeš mať k dispozícii aj rozširujúce balíčky, ktoré celú výbavu vystrelia na úplne iný level. K dispozícii bude balík Premium v hodnote 2470 € a super balík Technik v hodnote 6 010 €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK