Snaha o odvážnu fotografiu stála život jedného z najbohatších ľudí Číny

  • Čínskemu miliardárovi Wangovi Jianovi sa stala osudnou cesta do malebného Francúzka
  • Práve na tomto krásnom mieste sa odohrala nehoda, pri ktorej utrpel smrteľné zranenia
  • Život ho stál pád zo skalnej steny počas snahy o zachytenie dokonalej fotografie
wang
El Nuevo País y Zeta
  • Čínskemu miliardárovi Wangovi Jianovi sa stala osudnou cesta do malebného Francúzka
  • Práve na tomto krásnom mieste sa odohrala nehoda, pri ktorej utrpel smrteľné zranenia
  • Život ho stál pád zo skalnej steny počas snahy o zachytenie dokonalej fotografie

Jeden z najbohatších ľudí Číny Wang Jian bol spoluzakladateľom konglomerátu HNA Group, ktorý sa masívne rozvíjal. Spoločnosť vlastnila aktíva vo výške 230 miliárd dolárov. Spolu so spoluzakladateľom Chenom Fengom tak vytvorili z bývalých regionálnych aerolínií obrovský stroj na peniaze. Ku smrti veľkého človeka sa vyjadrila aj samotná spoločnosť na čele s jeho priateľom a kolegom Chenom.

Spoločne smútime za stratou výnimočného lídra a vzoru, ktorého vízie a hodnoty budú aj naďalej majákom pre všetkých, ktorí mali to šťastie ho poznať prostredníctvom svojej práce a filantropie,“ píše sa v stanovisku spoločnosti.

Spoločnosť HNA Group nakupovala vo veľkom. Mala 25 percentný podiel v sieti hotelov Hilton, ktorý kúpila za 40 miliárd dolárov. Nákupy sa však týmto nekončili. Na radu prišli akcie Deutsche Bank, kúpa mnohých golfových kurtov a štyroch obrovských území v Hong Kongu, ktoré sa predávajú za rekordné ceny. Zlaté časy nákupov však skončili po tom, čo čínska vláda obmedzila zahraničné investície miestnych konglomerátov.

Osudná turistická prechádzka

Spoločnosť sa musela situácii prispôsobiť a pretransformovala sa z nákupcu na predajcu. Predala napríklad 25 percentný podiel v hotelovej sieti NH Hotel Group za 726 miliónov dolárov alebo kancelárskej budovy v Minneapolise v štáte Minnesota za 320 miliónov dolárov.

Miliardárovi a filantropovi sa stala osudná obchodná cesta do Francúzka. Nešťastie sa stalo v dedinke Bonnieux počas turistickej prechádzky. Policajt, ktorý bol na mieste činu povedal, že sa jednalo o nešťastnú náhodu. Presné miesto nehody nie je známe. Je však známe to, že miliardárovi priniesla smrť snaha o zvečnenie sa na fotografii. Wang sa rozhodol pre dokonalý záber vyšplhať na pomerne malú stenu, ale stratil rovnováhu sa spadol. Nešťastie sa stalo v utorok pred jedenástou hodinou rannou.

Plukovník, ktorý mal na starosti bezpečnosť v regióne celú nehodu videl nasledovne: miliardár sa rozhodol vyšplhať na skalný výčnelok o výške 1,2 metra, na prvý pohľad nič nebezpečné. Nezabudol však dodať, že pod týmto výčnelkom bola priepasť vo výške 10-15 metrov. Wang sa pravdepodobne pošmykol a zrútil sa dolu na skaly. Krátko po páde zraneniam podľahol.

zdroj: scmp.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech