Amazon chystá seriál na motívy Pána prsteňov a mal by byť absolútne najdrahším seriálom v histórii

  • Kde sú tie časy, keď bol Amazon len internetovým predajcom?
  • Dnes spoločnosť aktívne rozširuje svoje pôsobenie
  • Najnovšie má v pláne preniknúť aj na strieborné plátno a plánuje Pána prsteňov, najdrahší seriál v histórii kinematografie
seriál
flickr.com
  • Kde sú tie časy, keď bol Amazon len internetovým predajcom?
  • Dnes spoločnosť aktívne rozširuje svoje pôsobenie
  • Najnovšie má v pláne preniknúť aj na strieborné plátno a plánuje Pána prsteňov, najdrahší seriál v histórii kinematografie

Pán prsteňov, trilógia, ktorá zmenila svet kinematografie. Film, ktorý si získal všetky vekové kategórie. Dej bol síce uzavretý, ale stále je tu priestor na budovanie nového dobrodružstva. Na úspechu trilógie sa chce zviesť aj Amazon. Spoločnosť je známa investovaním do nových, neprebádaných oblastí. Po kúpe siete predajní Whole Foods Market či vytvorení vlastnej značky generických liečiv prišiel čas na trochu zábavy.

Seriózny biznis tak vystrieda ten filmový. Amazon získal ešte minulý rok televízne práva na značku Pán prsteňov. Nik však netušil, aké má s ňou plány. Dnes už je všeobecne známym faktom, že pôjde o nový seriál z fantastického sveta z pera J. R. R. Tolkiena. Trilógia však bola ukončená, a tak sa nový dej presunie ešte pred začiatok deja samotnej trilógie. Cena za natočenie kompletnej série by sa mohla vyšplhať na rekordných 813 miliónov eur (miliarda dolárov). Takú výšku má totiž rozpočet, ktorý bol na tento účel vyčlenený. Samozrejme, táto suma nemusí byť vyčerpaná úplne do dna.

Ak by sa na výrobu minula napríklad polovica určenej sumy, tak seriál Crown, ktorý beží na streamovacej službe Netflix, bude prekonaný s poriadnym náskokom. Výroba tohto v súčasnosti najdrahšieho seriálu stála 81 miliónov eur. Pán prsteňov by ho prekonal mnohonásobne. Dá sa tak očakávať vysoká kvalita popretkávaná supermodernými efektami.

Sila značky by mala zaručiť úspech

Práva na získanie značky stáli Amazon 203 miliónov eur. Viera v projekt musí byť obrovská, lebo inak by takúto sumu len určite neobetovali. Niet sa čomu diviť. Pán Prsteňov sa stal kultom a je tu teda veľká šanca na komerčný úspech. Samozrejme, tvorcovia sa musia trafiť do vkusu fanúšikov, ktorých chúťky sa mohli za mnohé roky podstatne zmeniť.

Seriál ešte nie je vo výrobe, ale tá pravdepodobne začne už tento rok. Amazon sa totiž zmluvne zaviazal, že s natáčaním by sa malo začať do dvoch rokov. Práva umožňujú využiť aj materiály z filmových adaptácií Pána prsteňov. Seriál je určený striktne pre streamovaciu službu Amazon Prime. Od legendárneho prvého dielu filmovej adaptácie ubehlo rekordných 17 rokov.

zdroj: dailymail.co.uk , tvfreak.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech