Amazon premenil starý hotel v Seattle na útulok pre bezdomovcov

Dárius Polák / 27. mája 2016 / Zaujímavosti

Amazon chce z budovy vytvoriť súčasť svojho kampusu. Ešte predtým sa však gigant rozhodol spojiť s neziskovou organizáciou Mary´s place a starostom Seattlu, s cieľom vytvoriť krátkodobý prístrešok pre ľudí, ktorí nemajú to šťastie aby mali trvalo strechu nad hlavou.

Budova má 60 izieb a dokáže ubytovať 200 ľudí.

1

V súčasnosti ju obýva okolo 100 ľudí, avšak plná kapacita sa očakáva už koncom mája.

2

Každá izba má vlastnú kúpeľňu a sprchu.

3

Útulok poskytuje zdarma raňajky a večeru.

4

Rodiny môžu ostať ubytované, pokiaľ nezačne konštrukcia v roku 2017 – ak budú spĺňať stanovené ciele.

5

Medzi ne patrí udržiavanie domácností, posielanie prihlášok o prácu, zúčastnenie sa pohovorov o prácu, navštevovanie školy alebo pracovného kurzu a vytváranie rodinných rozpočtov.

6

V tom istom čase si musia stanoviť týždenné ciele, aby sa uistili, že napredujú k finančnej stabilite. „Rodiny sú zodpovedné za svoj progres,“ tvrdí hovorca neziskovky.

7

Každý ubytovaný človek musí odrobiť minimálne tri hodiny týždenne, čo mu umožní získať body, vďaka ktorým si môže kúpiť rôzne veci z obchodu umiestneného v hoteli.

8

Je tu aj detský kútik, v ktorom sa rodiny a komunita môžu spolu zísť.

9

Samozrejme je tu aj práčovňa.

10

Toto je sklad, v ktorom sú dotácie poskytnuté pomocou stránky Amazon Wish List. Akýkoľvek človek môže cez stránku poskytnúť dar v podobe peňažnej sumy.

11

Mary´s Place dúfa, že rodiny sa presunú do stabilnejších domácnosti ešte predtým, než sa budova zrekonštruuje. V horšom prípade sa obyvatelia môžu presťahovať do jedného zo šiestich útulkov v Seattle.

12

„Poskytujeme miesto,v ktorom si môžu rodiny nájsť prostriedky, ktoré im pomôžu postaviť sa na nohy. 97% rodín ostane bez domova iba raz – potrebujú skrátka iba trochu pomoc, a po čase sa sami postavia na nohy,“  – hovorca Mary´s Place.

13

Wau, úprimne, pri písaní tohto článku som bol celkom dojatý. Je to pekné gesto od Amazonu, pri ktorom si človek uvedomí, aký je vďačný za všetko čo má. Je vidieť, že to nie je len čisté darovanie peňazí, jednotlivé rodiny si to musia aj zaslúžiť. Držím palce.

Zdroj: businessinsider.com, zdroj všetkých fotiek: businessinsider.com

Pridať komentár (0)