Amazon totálne nezvládol nápor zákazníkov počas dňa zliav. Stránka skolabovala

  • Amazon Prime Day je jedinečná šanca pre predplatiteľov prime účtu ako nakúpiť za extrémne nízke ceny
  • Internetový predajca však nepredpokladal, aké peklo tento ročník rozpúta
  • V pondelok dokonca zlyhali servery a stránka bola na chvíľu nedostupná
amazon
flickr
  • Amazon Prime Day je jedinečná šanca pre predplatiteľov prime účtu ako nakúpiť za extrémne nízke ceny
  • Internetový predajca však nepredpokladal, aké peklo tento ročník rozpúta
  • V pondelok dokonca zlyhali servery a stránka bola na chvíľu nedostupná

Platené členstvo Prime je medzi užívateľmi Amazonu extrémne populárne. Za mesačný poplatok máš nárok na mnohé výhody. Napríklad doručenie zdarma u viac ako sto miliónov položiek alebo prístup k hudbe a videám. Pre Prime členov Amazon každoročne realizuje deň zliav. Ceny sú porovnateľné s ďalšou veľkou udalosťou Black Friday.

Na obrovský nápor nebol Amazon pripravený

Vôbec tak nebol prekvapujúci obrovský nápor zákazníkov, ktorí chceli nakúpiť za extrémne výhodné ceny. Amazon však situáciu podcenil a práve preto došlo k viacerým problémom. Tým najvýznamnejším bol určite pád stránky v pondelok v poobedňajších hodinách a jej celková nestabilita. Aj napriek týmto problémom sa podarilo Amazonu trhnúť predajný rekord.

Celá akcia trvala rekordných 36 hodín. Ak to porovnáš s predchádzajúcim ročníkom, bolo to o 6 hodín viac. Najpredávanejšími produktom bol programovateľný tlakový hrniec Instant Pot, ktorého sa predalo rekordných 300 000 kusov. Nasledovaný bol filtrom na vodu LifeStraw so 150 000 predanými kusmi.

 

Amazon využíva tieto dni zliav nielen za účelom masívneho predaja. Cieľom je nalákať nových platiacich členov, keďže bežný člen nemá k podobným akciám prístup. V súčasnosti má Amazon viac ako sto miliónov Prime členov. Okrem toho sú tu neplatiaci Prime členovia, ktorí sa s výhodným členstvom oboznamujú. Do tejto skupiny patria ľudia, ktorí testujú 30-dňové skúšobné Prime členstvo, či napríklad študenti, ktorí majú nárok na polročné Prime členstvo zadarmo.

Všetko toto je síce pekné, ale Amazon po tohtoročných problémoch počas dňa zliav pravdepodobne čaká práca za účelom odstránenia týchto ťažkostí. Podobný prípad sa jednoducho nemôže opakovať. Dnešný zákazník je totiž veľmi náročný, a ak mu niečo znepríjemňuje nákup, nemá problém odísť ku konkurencii.

K tomu Prime členovia sa chcú cítiť výnimočne. Ročné členstvo totiž zákazníka vyjde na 700 dolárov a za tie peniaze očakáva nadštandard. Na ospravedlnenie Amazonu však slúži to, že na podobný nápor záujemcov o nakupovanie pravdepodobne nebol vôbec pripravený. Jeff Bezos sa však do budúceho ročníka určite postará o nápravu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech