V Amerike vytvorili nepriestrelné deky, ktoré majú chrániť deti pred strelbou

/ 6. decembra 2015 / Lifehacking

Áno, dostalo sa to až do tohto bodu. V Amerike sa množia prípady ozbrojených útokov na školy a našli sa podnikatelia, ktorí uvideli medzeru na trhu a začali predávať špeciálne deky, ktoré ochránia tých najmenších pred guľkami.

Pre Slováka to znie až neuveriteľne, no za veľkou mlákou je to realita. Stačí jeden psychicky nevyrovnaný jedinec, ich benevolentný postoj k vlastneniu zbraní a výsledkom sú straty na životoch, smútiaci rodičia a šokovaná verejnosť. Najsmutnejší je fakt, že tento produkt pravdepodobne pôjde na odbyt.

b3

 

Produkt nazvali Bodyguard Blanket a vyrába ho spoločnosť s názvom ProTecht. Vyrobené sú z 8 milimetrových vložiek, ktoré sú bežne používané v armádach a špecializovaných policajných jednotkách po celom svete. Samozrejme sú dodávané v rôznych veľkostiach, deti predsalen rastú ako z vody a za čas im bude treba novú. Je hrozné, že najčastejšími obeťami útokov sú prváci na základnej škole, čo však pre to v Amerike robia? Zmenia zákony o držaní zbraní ? NIE! Len oblečú svojim ratolestiam tieto deky a snáď budú lepšie spávať.

Na obrázkoch vidno, že chránia chrbát dieťaťa, to snáď aby pri úteku od útočníka neschytalo smrteľné zranenie. Všimnime si, ako hlava nie je úplne chránená, chalani zrejme zabudli, že to je pre človeka dôležitá časť tela a treba ju kryť pred projektilmi. Tu je zoznam sľubovaných vlastností produktu:

  • Dá sa jednoducho upevniť na dieťa alebo dospelého
  • Je úžasne ľahký
  • Keď ide o stotiny sekúnd, táto deka dokáže poskytnúť rýchle riešenie pre čo maximálnu ochranu pred útočníkom
  • Poskytuje bezpečie kdekoľvek idete, pretože dnes strielajú doslova všade

 

b4

 

Musím ale pripomenúť, že tento startup nepodporuje násilie so zbraňou v ruke. Ako rozprava vo Washingtone o obmedzení držania zbraní pokračuje, ľudia sú v nebezpečí každý deň. Je to znamenie, že došli do bodu, kedy proste musia očakávať, že sa takáto vec udeje. Po streľbe na základnej škole Sandy Hook, kde zomrelo  20 detí, ľudia skonštatovali: „Aspoň to nebolo také zlé ako v New Towne“.

Toto nemôže byť ich štandard! Nemôžu si na to proste zvyknúť! To, že obyvatelia smerujú svoju kreativitu smerom ku vymýšľaniu a výrobe takých produktov, je znamenie že pred terorom čiastočne kapitulovali a berú ho ako súčasť svojho bežného života.

 

b1

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)