NOVÁ ŠTÚDIA: Mäso ako jed. Vedci odhalili súvislosť medzi konzumáciou mäsa a mnohými chorobami
Vysokoškoláci na Slovensku nebudú môcť doštudovať to, čo začali. Hromadne sa búria v petícii
Košičan má v Austrálii rozbehnutú úspešnú sieť EMS fitnescentier. Prezradil, prečo odmietol peniaze od známych investorov
Animované video prinúti každého z nás zamyslieť sa nad problematikou plastov v oceánoch
- Veľké mediálne spoločnosti sa rozhodli upozorniť na svetové problémy prostredníctvom krátkych filmov
- Rozhodli sa to však urobiť úplne inak ako je zvykom, pretože tieto informácie podávajú tým najmenším
- Na negatívne skutočnosti poukazujú zaujímavou formou, pričom nezabúdajú ukázať, že nádej vždy existuje
- Veľké mediálne spoločnosti sa rozhodli upozorniť na svetové problémy prostredníctvom krátkych filmov
- Rozhodli sa to však urobiť úplne inak ako je zvykom, pretože tieto informácie podávajú tým najmenším
- Na negatívne skutočnosti poukazujú zaujímavou formou, pričom nezabúdajú ukázať, že nádej vždy existuje
Ako vyzerajú typické správy dneška? Zvyčajne nasledovne: na jednu pozitívnu reportáž tu pripadá asi 10 negatívnych. Podobne je to aj na spravodajských portáloch. Negatívne správy jednoducho priťahujú ľudí ako magnet. Málokto z nás si však uvedomí, že všetka negativita a strach vplýva aj na tých najmenších.
Čo tak namiesto negatívnych správ, fotografií a videí využiť úplne iný prístup? Taký, ktorý vzbudí v tých najmenších pozitívne emócie a ukáže im, že svet nie je len čierny, ale má aj svoje svetlé stránky. Na problémy treba, samozrejme, upozorňovať a netreba strkať hlavu do piesku.
Dá sa to však robiť úplne inak. Práve slovo „inak“ mali v hlavách predstavitelia veľkých mediálnych spoločností po celom svete. Tie sa združili do zoskupenia s názvom Hope Works a výsledkom ich spoločnej práce je séria krátkych filmov, ktoré sú zamerané na tých najmenších.
Na rozdiel od klasických správ pre dospelých poukazujú na nepríjemné situácie úplne inak než drsnou realitou. V konečnom dôsledku ukazujú, že nádej stále existuje. Celkovo bolo vytvorených 12 krátkych videí. Každé jedno z nich je zamerané na deti od piatich rokov a vyššie.
Svojou troškou sa rozhodla prispieť napríklad spoločnosť Cartoon Network, ktorá sa zamerala na problematiku plastov v oceánoch. V krátkom trojminútovom videu sa zoznámiš s veľrybou, ktorá sa rozhodla vyriešiť problémy s plastmi po svojom. Animovaný film je na rozdiel od klasických mediálnych správ naozaj zaujímavý a určite upúta aj dospelých. Príjemnou formou oboznámi s nebezpečenstvom, ktoré predstavujú plasty v oceánoch, pričom na konci pridá kvapku nádeje.
Filmy sa snažia zameriavať na určité pozitívne vlastnosti, akými sú napríklad ohľaduplnosť, pochopenie a láskavosť. Medzi spoločnosťami, ktoré prispeli k tejto vzdelávacej sérii pre najmenších, nájdeš aj Disney, Dreamworks, BBC a iné.
Alison Stewart, ktorá je jednou z osobností stojacích za Hope Works, tvrdí: „Úzkosť u detí raketovo stúpa na základe toho, čo vidia, počujú a zažijú. Je nevyhnutné, aby sme im ukázali, že sa na svete stále nachádza ohľaduplnosť, tolerancia a nádej.“ Ďalšie filmy nájdeš TU.
zdroj: cnn.com