Apple začína byť trochu mimo

Dárius Polák / 28. novembra 2016 / Business

Spoločnosť to s novým iPhone a Macbookom veľmi nevychytala.

Najnovší prírastok Apple, Macbook Pro vyzerá celkom dobre – má rýchle čipy, dobrú obrazovku, MacOS a nový typ klávesnice. Ľudia sú však v obavách, pre nich bude znamenať nosenie zo sebou niekoľkých príslušenstiev, ako sú káble alebo USB. V snahe spoločnosti presunúť sa k ďalšej generácii konektorov a zariadení Apple vytvorilo veľké bahno z káblov, USB-čiek a konektorov.

Pozrime sa na používateľa, ktorý vlastní iPhone 7 a nový Macbook Pro. To je kľúčový zákazník Apple – niekto s disponibilným príjmom, ktorý chce najlepší počítač. Táto osoba musí myslieť na to, aké príslušenstvá zo sebou bude denne nosiť. iPhone a Macbook Pro totiž využívajú rôzne nabíjacie konektory, takže sú potrebné oba. To nie je až taký veľký problém, človek by však očakával niečo elegantnejšie od spoločnosti, akou je Apple.

2

foto: businessinsider.com

Ďalej to pokračuje so slúchadlami. Nový MacBook Pro môže využívať klasické slúchadlá, zatiaľ čo iPhone 7 je štandardne nastavený na bezdrôtové. Zákazníci môžu našťastie využiť vďaka pribalenému prídavku aj iné slúchadlá. Avšak originálne, bezdrôtové pre iPhone 7 sa nedajú pripojiť k Macbooku. To, čo Apple chce je, aby si ľudia kupovali nové AirPods, ktoré stoja 159 dolárov (150 eur). Tie treba taktiež nabíjať. Nie sú však ešte dostupné, pretože sú nedokončené. A nakoniec, skús nabiť iPhone 7 pomocou Macbooku s káblom, ktorý je pribalený k iPhone. Nejde to pokiaľ nemáš ďalší adaptér, ktorý ti Apple predá za 19 dolárov (17 eur).

Dôraz Apple na používanie Lightning káblov ako štandard pre iPhone a USB-C na Macbooku z toho robí jeden veľký guláš. Je pochopiteľné, že porty sa menia a technológia ide vpred. To je dôvod, prečo si doteraz výrobcovia zvykali na používanie USB-C. To totiž dokáže veľa vecí, vie napr. poháňať monitor, čo znamená, že by dokázal nabiť smartfón, zvládnuť slúchadlá alebo hocičo, čo dokáže aj Lightning kábel.

Celé to je bláznivé. Jony Ive, šéf dizajnu Apple povedal, že spoločnosť verí v bezdrôtovú budúcnosť. Súčasnosť však ukazuje, že pokiaľ chce človek využívať Apple zariadenia naplno, musí si zadovážiť veľké množstvo príslušenstva.

Žeby Apple už nebol tou istou spoločnosťou ako kedysi?

jonyive

foto: businessinsider.com

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com/TechnoBuffalo

Pridať komentár (0)