ArcaBoard: Veľmi nepraktický a šialene drahý hoverboard

  • Po desaťročia nás vábili koncepty hoverboardov, či už zo sci-fi alebo aj reálne verzie, ale s veľkými obmedzeniami v použiteľnosti. Teraz však letecká spoločnosť Arca prijíma objednávky na to, o čom tvrdí, že je „real deal“.
ArcaBoard
  • Po desaťročia nás vábili koncepty hoverboardov, či už zo sci-fi alebo aj reálne verzie, ale s veľkými obmedzeniami v použiteľnosti. Teraz však letecká spoločnosť Arca prijíma objednávky na to, o čom tvrdí, že je „real deal“.

Ich ArcaBoard sa zdá byť spomedzi iných hoverboardov najviac podobný technológii z filmu Návrat do budúcnosti II. Narozdiel od tých od LexusuHendo, ktoré sa vznášajú vďaka magnetom a teda sa s nimi nedá „lietať“ všade, je ArcaBoard schopný letu nad akýmkoľvek povrchom – asfaltom, pieskom a dokonca aj vodou.

49c05eca-7b8c-4a58-bbef-f7e89a6b4b66-1020x612

Spoločnosť Arca začínala ako rumunská mimovládna organizácia a od rumunskej vlády a Európskej vesmírnej agentúry získala kontrakty na prácu na stratosférických raketách a balónoch. Od tej doby sa spoločnosť podieľala na Google Lunar XPrize, vytvorila niekoľko high-end dronov a nedávno sa presídlila do USA, kde predstavila ArcaBoard.

Na to, aby sa spolu s jazdcom dokázal vzniesť nad zem, používa 36 vysoko výkonných elektrických ventilátorov, ktoré spoločne dosahujú výkon až 272 konských síl a 1913 N ťahu. Aj kvôli tomu je výdrž batérií na jedno nabitie len nijak oslnivých 6 minút pre ľahšiu verziu a ešte biednejšie 3 minúty pre ArcaBoard určený ťažším jazdcom.

AB_Diagram

Na dochádzanie do roboty na hoverboarde si ešte počkáme, hlavne berúc do úvahy fakt, že maximálna rýchlosť tohto 272 koňového zázraku je len 20 kilometrov za hodinu.

ArcaBoard môže byť ovládaný nakláňaním jazdca, alebo cez Bluetooth pomocou appky pre iOS alebo Android, ktorá aktivuje stabilizačný systém a prenáša navigačné príkazy cez pohyby rúk.

Dizajnom tento hoverboard pripomína krabicu od veľkého televízora postavenú z kompozitných materiálov, s rozmermi 145 x 76 x 15 cm. A neočakávaj, že si ArcaBoard len tak hodíš do batohu ako Marty McFly, pretože váži 82 kíl…

Napriek tomu, že na jedno nabitie prejde iba 2 kilometre, za ArcaBoard vysolíš viac ako za niektoré autá, jeho cena je totiž 20 000 dolárov. Aby toho nebolo málo, nabíjanie cez bežnú zásuvku trvá 6 hodín, ale ak si kúpiš príslušenstvo pre rýchle nabíjanie s názvom ArcaDock môžeš sa znovu vznášať už za 35 minút. A mimochodom, ArcaDock stojí ďalších 4 500 dolárov.

Arca teraz prijíma objednávky na obe verzie ArcaBoardu a ArcaDock. Dodanie šialencom, ktorí nemajú čo s peniazmi a naozaj si ho kúpia sa očakáva v apríli tohto roku.

Multimedia_ArcaBoard_large_18

zdroj: gizmag.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá