Ashton Kutcher: Najlepšou investíciou je niečo, čo si môže dovoliť každý

Lukáš Timko / 10. januára 2016 / Business

Ashtona Kutchera pozná väčšina na svete ako herca, v startupovom svete je však každému jasné, že sa jedná aj o skúseného a úspešného investora.

Za posledných pár rokov sa Ashton stal nie len úspešným hercom, ale aj podnikateľom a investorom, ktorý založil mediálnu spoločnosť a organizáciu chrániacu ľudské práva. Tiež investoval do spoločností ako Spotify, Airbnb, Uber a Meerkat.

investicia ashton 2

 

V rozhovore pre Grow, nový digitálny magazín od investičnej aplikácie Acorns (ďalšia jeho investícia), Ashton hovorí o všetkom. Porozprával o svojej motivácií pri prvých investíciách a venoval sa aj svojej najlepšej investícií – neverili by ste, ale nie je to žiadna technologická spoločnosť.

Keď sa ho spýtali, čo považuje za svoju najlepšiu investíciu, Ashton odpovedal:

„Moje vzťahy – stráviť čas s ľuďmi a tak zistiť, čo ich motivuje a čo považujú za svoju výzvu. Tieto veci sú často prehliadané. Veľa investorov zaujíma iba návratnosť a čísla, pritom zabúdajú na to, že vďaka svojej investícií majú možnosť zúčastniť sa vzrušujúcej cesty s výnimočnými ľuďmi.“

ashton-kutcher

 

Z jeho odpovede si môžeme všetci zobrať toto ponaučenie: Najlepšia investícia nemusí stáť milióny. Investovanie do vzťahov vás môže stáť šálku kávy alebo poslanie jedného emailu. A nakoniec sa z tejto investície vykľuje vstupenka na vzrušujúcu jazdu, ktorá vám prinesie to, čo po čom túžite.

Jeho rada pre ľudí, ktorí rozmýšľajú nad možnosťami kam investovať:

Investujte do seba! Zamyslite sa nad svojou vášňou a vecami, ktoré radi robíte vo voľnom čase.

investicia ashton 3

 

Nestrácajte pozornosť. Ak pracujete v obchode, dávajte pozor na veci, ktoré nemôžete mať na sklade a na nové veci, ktoré sa na trhu objavujú. Ak ste podnikateľ, aktualizujte si informácie o nových produktoch a materiáloch, ktoré môžete využiť. Kto ich vyrába? Prečo sú lepšie? Môžem ich získať? Toto sú tie správne otázky. Vzdelávajte sa vo vašom obore a vaša sebadôvera porastie.

Príliš často ľudia špekulujú o investíciách na základe toho, čo iných ľudí urobilo bohatými a nepozerajú sa na svoje vlastné správanie a možnosti.

Investujte do tých vecí, ktoré chcete vidieť v skutočnom živote a nie len vo svojich predstavách. V najhoršom možnom prípade stratíte peniaze – ale aspoň získate život po akom túžite.

how-ashton-kutcher-finds-startups-like-airbnb-and-spotify-to-invest-in

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)