Ate­li­ér Papa­ver — Ino­va­tív­ne a kva­lit­né slo­ven­ské kve­ti­nár­stvo, kto­ré u nás robí kve­ti­no­vú revo­lú­ciu

Jakub Jablonický / 19. mája 2017 / Zo Slovenska

Ate­li­ér Papa­ver spá­ja krá­sy prí­ro­dy s ľud­ským ume­ním.

Ateliér Papaver vznikol v roku 2010 švagrinami Monikou a Lenkou Vargovými. Tie sa rozhodli, že kvetinárstvo sa dá robiť aj inak a v Trnave založili prvý Ateliér Papaver. Namiesto gýčov a zbytočných doplnkov sa sústredili na prirodzenú krásu samotných kvetov.

“Máme úplne odlišný pohľad na to, čo robíme v porovnaní s mnohými našimi konkurentmi. Keď sme s Ateliérom Papaver začínali, bolo nám ľúto, čo s kvetinkami robia v mnohých kvetinárstvach. Napichujú ich na drôtiky, dávajú k nim všelijaké divné umelé veci, akoby kvety nemali samé osebe dosť krásy na to, aby vynikli v kytici. Obe sme vyštudované záhradné architektky a na kytice sme sa preto pozreli ako na malú záhradu. Máme iný pohľad na kvety a ľudia to vidia a cítia. Preto k nám chodia,” povedala Monika Vargová pre StartItUp.

A o ich inovatívny prístup ku kvetom je očividne záujem. Z malého obchodíku v Trnave sa postupne rozrástli aj do Bratislavy. Okrem toho vydali knihu a organizujú pravidelnú kvetinovú školu, na ktorej ťa naučia niečo zo svojho aranžérskeho umenia.

Do biznisu sa pustili hneď po doštudovaní a je preto obdivuhodné, že sa im podarilo vybudovať tak úspešný biznis bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností. Už od vzniku im každý rok rástli tržby a v roku 2016 prvýkrát dosiahli aj zisk.

„Keby sme o tomto biznise na začiatku vedeli všetko, čo vieme dnes, asi by sme sa zľakli a nešli do toho. Kvety sú živý materiál a my vždy chceme ponúkať len najvyššiu kvalitu. Plánovanie dodávok je u nás veľmi nepredvídateľná vec, závisí od množstva objednávok, svadieb a ďalších okolností, takže veľakrát musíme improvizovať, aby sme našli balans medzi tým, čo chce klient, čo je akurát v ponuke a zároveň mali z čoho zaplatiť v daný mesiac dépeháčku,” povedala Monika Vargová pre StartItUp.

Úspech Ateliéru Papaver dokazuje, že aj na tradičnom a zabehnutom trhu ako sú kvetinárstva je priestor na inovácie a originalitu. My im držíme palce aj do budúcna!

Prečítaj si rozhovor s Monikou a Lenkou TU.

Pridať komentár (0)