Audi RS4 Avant od ABT je brutálna beštia, ktorá ma cez 500 koní a fantastické zrýchlenie

  • Nemecká tuningová firma ABT ukázala, že vo svojom odbore patrí právom medzi špičku
  • Autosalón v Ženeve sa pomaly chýli ku koncu, a tak bolo potrebné šokovať
  • Na maximum vytuningované Audi RS4 Avant bolo preto tým pravým prekvapením
audi
abt-sportsline.de
  • Nemecká tuningová firma ABT ukázala, že vo svojom odbore patrí právom medzi špičku
  • Autosalón v Ženeve sa pomaly chýli ku koncu, a tak bolo potrebné šokovať
  • Na maximum vytuningované Audi RS4 Avant bolo preto tým pravým prekvapením

Audi RS 4 Avant je najšportovejšie vozidlo z rady A4. Laik možno usúdi, že nemá mnoho spoločného so športovými vozidlami a má skôr bližšie k rodinnému automobilu s obrovským úložným priestorom než k trhačovi asfaltov. Opak je však pravdou. Všetko prezrádza agresívnejší dizajn v porovnaní s klasickými kombíkmi. Každopádne ide o rodinné vozidlo, s ktorým sa dostaneš všade akosi rýchlejšie.

audi

Stačí sa pozrieť na extrémne parametre. Pod ostro rezanou karosériou sa skrýva šesťvalec 2.9 TFSI, ktorý poskytuje výkon 450 koní. Výkonu motora zodpovedá aj zrýchlenie. Rodinná strela v prípade potreby dokáže zrýchliť z nuly na stovku len za 4,1 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 280 km/h a cena je viac ako 86 000 .

Motor má poriadne rezervy

Fyzický dôkaz priniesla ukázať na autosalón v Ženeve nemecká tuningová firma Abt Sportsline, v ktorej pracujú fanatickí milovníci tuningu. Táto firma jednoducho miluje úpravy štandardných modelov a ukazuje, čo všetko sa dá vytiahnuť z vozidla, ak ho do svojich rúk zoberú odborníci. Svoj upravený Avant nazvali RS4-R.

audi rs4

Čo sa zmenilo? Hneď na začiatok treba povedať, že motorová jednotka zostala úplne rovnaká. Napriek tomu jej výkon poriadne poskočil, rovnako ako krútiaci moment. Motor tak dosahuje celkový výkon 530 koní. Ale pri samotnom motore neostalo. Poriadny tuning nie je predsa len o interiéri, ale aj exteriéri. Vďaka novej prednej a zadnej maske má vozidlo ešte agresívnejší vzhľad. Samozrejme, úpravy sa musia niekde prejaviť.

Rýchlosť síce nenarástla a zostala na pôvodnej hodnote, avšak zmenilo sa zrýchlenie na stovku, ktoré sa znížilo o pár stotín nižšie. Zatiaľ čo „normálny model“ prekročil čas štyroch sekúnd, ten upravený ich mierne podliezol. Na stovku sa tak dostaneš za 3,8 sekundy. Vozidlo, samozrejme, nezostalo bez povšimnutia a zaujalo množstvo automobilových nadšencov z celého sveta.

zdroj: auto-mania.cz , auto-mania.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK