Audi začína ponúkať službu prenájmu vozidiel. Autá môžeš meniť až dvakrát mesačne

  • Prenájom vozidiel je podľa mnohých budúcnosťou dopravy
  • S touto myšlienkou koketuje čoraz viac výrobcov automobilov
  • Najnovšie predstavila svoj prelomový program automobilka Audi
audi
flickr
  • Prenájom vozidiel je podľa mnohých budúcnosťou dopravy
  • S touto myšlienkou koketuje čoraz viac výrobcov automobilov
  • Najnovšie predstavila svoj prelomový program automobilka Audi

Ak si milovníkom nemeckých značiek automobilov, mal by si spozornieť. Nemecký výrobca luxusných vozidiel značka Audi totiž začína ponúkať možnosť prenájmu svojich vozidiel za mesačný paušál. Pridá sa tak medzi zástup automobiliek, ktoré sa rozhodli pre túto zaujímavú možnosť zdieľania svojich vozidiel. Prenájom vozidiel má svoje výhody, užívatelia si môžu vyskúšať celú plejádu modelov priamo v akcii.

Prenájom vozidiel je v súčasnosti často skloňovanou možnosťou ako riešiť problém s množstvom automobilov na cestách. Je všeobecne známe, že počet automobilov nekontrolovateľne stúpa. Vodiči sú nervóznejší a rastie aj počet nehôd. Automobil pritom väčšina z nás využíva iba okrajovo. Väčšinu času stojí zaparkovaný niekde v garáži alebo na parkovisku pred domom.

S myšlienkou prenájmu koketuje množstvo automobiliek

Nie každý tiež túži byť majiteľom vozidla a potrebuje ho iba vtedy, keď je to naozaj nevyhnutné. Práve pre takýchto ľudí sú priam ideálne programy, ktoré umožňujú prenájom vozidiel. Touto cestou sa vybrala aj značka Porsche, ktorá ponúka vlastný paušál. Za zhruba 2 000 dolárov mesačne má užívateľ prístup k siedmim modelom. Podobné programy predstavila spoločnosť Mercedes, BMW alebo Jaguar Land Rover.

Výhodou je to, že užívatelia si môžu ohmatať množstvo automobilov. Ak sa im nejaký extrémne zapáči, tak je dosť pravdepodobné, že si ho v budúcnosti naozaj zaobstarajú. Automobilkám to tak môže priniesť nových zákazníkov. Audi prináša formu predplatného, ktorá sa ukrýva za názvom Audi Select. Táto služba bude spustená v trinástich oblastiach Texasu už tento týždeň. Zákazník zaplatí 1 395 dolárov mesačne a za svoje peniaze získa prístup k modelom Audi A4, kabrioletu A5, Audi Q5, Audi Q7 či S5.

V cene je zahrnutá možnosť dvojnásobnej výmeny vozidiel v priebehu jedného mesiaca. Užívatelia sa môžu rozhodnúť, či chcú, aby bolo vozidlo doručené priamo pred miesto ich bydliska alebo si ho vyzdvihnú v miestnej predajni. Je tu, samozrejme, zahrnuté poistenie, údržba a kompletný servis.  Podobne ako u iných značiek, aj pre Audi predstavuje tento projekt určitú formu testu. Práve preto je realizovaný na malom území a nie celoplošne. Mnohé automobilové spoločnosti si totiž uvedomujú, že budúcnosť nie je vo vlastníctve automobilov, ale v ich prenájme.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech