Automobil Tesla si to nasmeroval priamo do policajného auta. Musk sa bráni kritike

  • Ďalší automobil Tesla zlyhal na celej čiare. Tentokrát si to však nasmeroval priamo do policajného automobilu
  • Za všetko môže, samozrejme, chyba autopilota, ktorý má od dokonalosti ešte poriadne ďaleko
  • V policajnom automobile v čase incidentu našťastie nikto nesedel
tesla
flickr
  • Ďalší automobil Tesla zlyhal na celej čiare. Tentokrát si to však nasmeroval priamo do policajného automobilu
  • Za všetko môže, samozrejme, chyba autopilota, ktorý má od dokonalosti ešte poriadne ďaleko
  • V policajnom automobile v čase incidentu našťastie nikto nesedel

Automobilka Tesla má na krku ďalší problém. Ich „dokonalý automobil“ narazil priamo do policajného auta. Incident sa odohral v meste Laguna Beach v štáte Kalifornia. Toto je jeden z mnohých incidentov, na ktorých sa podieľali vozidlá od Tesly. Na hlavu Elona Muska sa tak právom sype vlna kritiky. Elon totiž minulý mesiac povedal, že autopilot síce nebude dokonalý, ale bude 10-krát bezpečnejší ako ľudský šofér. Reagoval tak na smrteľnú nehodu z marca tohto roka, keď automobil Tesla narazil vo veľkej rýchlosti do stredového panelu, ktorý rozdeľoval diaľnicu na dve polovice.

Okrem tejto vážnej nehody sa odohrali ešte menej závažné prípady vrátane toho najnovšieho. Všetko však mohlo skončiť omnoho horšie, ak by v policajnom aute odparkovanom na krajnici sedela posádka. Našťastie tomu tak nebolo. Policajt Jim Cota sa v tom čase v automobile nenachádzal. Šokovaný vodič Tesly, ktorý pravdepodobne nedával na autopilota pozor, utrpel ľahké zranenia. Je potrebné si uvedomiť, že mnohí ľudia autonómne funkcie vozidla preceňujú a nevenujú dostatočnú pozornosť ich kontrole.

Tesla nie je Knight Rider

Nejde totiž o plne autonómny systém riadenia a je potrebné sledovať ho a mať ruky blízko volantu. Práve toto býva často príčinou kolízií. Ľudia si jednoducho myslia, že systém je stelesnením dokonalosti. Nie je to však tak. Ďalší incident sa odohral v štáte Utah. Tesla model S fungoval v móde autopilota a udržoval si konštantnú rýchlosť 88 km/h. Následne však v priebehu 3,5 sekundy zrýchlil na viac ako 96 km/h a narazil do hasičského automobilu.

Šokovaná vodička Heather Lommatzsch si myslela, že automobil zastaví v prípade rizika nárazu do iného vozidla. Nezareagoval však tak, ako mal. Na stránke Tesly sa totiž tvrdí, že vozidlo by malo detegovať prekážku a aplikovať automatický brzdový systém. Elon Musk vidí situáciu inak a kritike médií sa bráni. Dokonca ich označil za nedôveryhodné. Taktiež nešetril kritikov, ktorí tvrdia, že vozidlá Tesla nie sú až také bezpečné.

zdroj: dailymail.co.ukelectrek.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK