Avast čoskoro vstúpi na londýnsku burzu. Českú firmu vraj ohodnotí na miliardy dolárov

  • Avast je známy pekelne úspešným antivírusovým softvérom, ktorý zabezpečí tvoju bezpečnosť v online svete
  • Aj napriek obrovským výnosom za minulý rok bola spoločnosť v strate viac ako 27 miliónov eur
  • K ozdraveniu financií by mal prispieť práve vstup na londýnsku burzu
avast-secureline-review-1280x600
TheBestVPN.UK
  • Avast je známy pekelne úspešným antivírusovým softvérom, ktorý zabezpečí tvoju bezpečnosť v online svete
  • Aj napriek obrovským výnosom za minulý rok bola spoločnosť v strate viac ako 27 miliónov eur
  • K ozdraveniu financií by mal prispieť práve vstup na londýnsku burzu

Antivírus Avast úspešne chytá rôzne potvorky v počítačoch po mnohé desiatky rokov. Prvá verzia totiž uzrela svetlo sveta už v roku 1988. Pravdepodobne ani zakladatelia netušili, že tento softvér prežije takúto dlhú dobu a zaradí sa medzi top antivírusové riešenia na svete. Je jediným antivírusovým programom, ktorý aj v neplatenej verzii poskytuje kontrolu v reálnom čase.

Po celom svete ho používa viac ako 400 miliónov spokojných používateľov, ktorí rozprávajú viac ako dvadsiatkou rôznych jazykov. Do takéhoto vysokého počtu jazykov bol totiž Avast preložený. Aj napriek obrovskému úspechu a rekordným výnosom, ktoré len za minulý rok atakovali hranicu 526 miliónov eur sa spoločnosť ocitla v strate 27 miliónov eur. V roku 2016 bol pritom Avast v zisku 20,2 milióna eur.

Práve preto sa vedenie firmy snaží tento nepríjemný schodok úplne vymazať. Jednou z najefektívnejších možností, ako tento problém vyriešiť je vstúpiť na burzu, a to napríklad rovno na tú londýnsku. „A presne to je tým správnym krokom,“ usúdilo vedenie. A tak sa v priebehu minulého štvrtka na svetlo sveta dostalo vyhlásenie, ktoré tento úmysel spoločnosti potvrdilo. Avast sa naozaj chystá vziať londýnsku burzu útokom už v priebehu mája tohto roka.

Spoločnosť tento krok označila ako dôležitý pre svoje celkové napredovanie. Prvoradým dôvodom vstupu antivírusovej legendy na burzu je hlavne odstránenie dlhov, ktoré spôsobil nákup najväčšej českej konkurencie v podobe AVG za viac ako 1 miliardu eur. Druhým dôvodom je zlepšenie postavenia spoločnosti na svetových trhoch. Londýnska burza môže českú spoločnosť ohodnotiť až na rekordných 3,2 miliardy eur.

Ak by to tak bolo, tak by to bol vôbec najúspešnejší proces vstupu novej firmy na burzu v histórii Veľkej Británie. V prvej fáze tohto procesu, známemu aj pod názvom IPO sa chystá Avast uvoľniť pre verejné obchodovanie rovnú štvrtinu svojich nových akcií. Okrem toho plánuje na investíciach získať 161 miliónov eur. Avast sa rozhodol pre londýnsku burzu hlavne kvôli nízkym poplatkom za IPO a aj nižším poplatkom za obchodovanie v porovnaní s konkurenčnou Amerikou. Dôležitá je samozrejme aj blízkosť Londýna.

zdroj: ihned.cz , ihned.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech