Avengers: Infinity War láme rekordy. Už za 11 dní od premiéry zarobil magickú čiastku

  • Filmy o nadprirodzených hrdinoch boli vždy veľmi úspešné.
  • Avengers: Infinity War však nastavil latku poriadne vysoko
  • Od prvého premiérového víkendu ubehlo len niekoľko dní a film stále prekvapuje
dq8z5enxkaq6ddd-0
Marvel
  • Filmy o nadprirodzených hrdinoch boli vždy veľmi úspešné.
  • Avengers: Infinity War však nastavil latku poriadne vysoko
  • Od prvého premiérového víkendu ubehlo len niekoľko dní a film stále prekvapuje

Kalifornské Marvel Studios má na konte poriadny trhák. Štúdio, ktoré sa špecializuje na filmy o hrdinoch so superschopnosťami pokorilo so svojim najnovším počinom všetky rekordy. Filmy o hrdinoch boli vždy obľúbené a zaručovali slušné zisky. Spiderman, Superman, Batman a iné známe značky boli a budú zárukou poriadnych tržieb. Pokiaľ sa však v jednom filme stretne celá plejáda superhrdinov, tak sú tržby mnohonásobne vyššie. To bol iba vtip.


Film Avengers: Infinity War by jednoducho nedosiahol také obrovské úspechy, keby neponúkal kvalitný obsah. Superhrdinovia sú totiž iba malou časťou kompletného celku. Ten dotvára hlavne kvalitný dej a ten nový filmový trhák z dielní Marvel Studios naozaj má. Stačí sa pozrieť na recenzie, ktoré dávajú filmu vysoké známky.

Poďme sa však pozrieť na čísla. Tie prekonali všetko, čo sa prekonať dalo. Prvý rekord padol hneď v prvý víkend premietania. Práve otvárací víkend je tým najdôležitejším ukazovateľom budúceho úspechu.

Ak totiž film po masívnej mediálnej masáži neočarí publikum, tak je tu problém a čísla sa v priebehu ďalších dní budú už len zhoršovať. Toto však nebol prípad Avengers: Infinity War. Film totiž v prvý víkend zarobil 250 miliónov dolárov, čím odsunul na druhú koľaj vesmírne Star Wars: The Force Awakens, ktoré zarobili 247,9 milióna dolárov. K obrovskému úspechu Marvel Studios pogratulovala aj produkčná spoločnosť Lucasfilm.

Týmto rekordom však víťazné ťaženie vôbec neskončilo. Ubehlo len 11 dní od premiéry a je tu rekord nový. Včera bolo oznámené, že film zarobil viac ako miliardu dolárov. Toto číslo nie je výnimočné. Iba samotné Marvel Studios malo donedávna vo svojej zbierke celkovo 5 miliardových filmov. Výnimočný je čas, za aký sa to podarilo.

Toto číslo však nie je finálne. Je dosť možné, že sa Avengers stane najvýnosnejším filmom. Dôvodom je obrovská Čína. Práve tu by mal mať film premiéru už 11. mája. Či si superhrdinovia podmania aj čínske publikum ukážu čísla, ktoré sa objavia po premiére.

zdroj: money.cnn.com , theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech