Bill Gates investoval nemalú sumu do toaliet, ktoré môžu spôsobiť revolúciu

  • Bill Gates sa rozhodol posunúť stagnujúci rozvoj klasických toaliet, ktoré sú plné baktérií
  • Novú generáciu toaliet schopnú premieňať výkaly na hnojivo a vodu podporil 200 miliónmi dolárov
bill gates
youtube
  • Bill Gates sa rozhodol posunúť stagnujúci rozvoj klasických toaliet, ktoré sú plné baktérií
  • Novú generáciu toaliet schopnú premieňať výkaly na hnojivo a vodu podporil 200 miliónmi dolárov

Bill Gates je známy tým, že svoje ťažko zarobené peniaze veľmi rád „rozhadzuje“. Slovo rozhadzuje však treba brať s rezervou, pretože zakladateľ Microsoftu je známy tým, že veľmi rád pomáha iným. Na pomoc obetoval v priebehu rokov niekoľko miliárd dolárov. Je jeden z mála extrémne bohatých ľudí, ktorí sa rozhodli svoje peniaze vo veľkom využívať na dobrú vec.

V priebehu života plánuje rozdať väčšinu svojho majetku. Množstvo úspešných ľudí ho berie ako vzor a snažia sa ho aspoň čiastočne napodobniť.

Bill Gates v súčasnosti najviac investuje do boja so zákernými chorobami. Práve vďaka jeho pomoci by sme sa mohli zbaviť detskej obrny. Okrem toho sa pustil do boja proti nepríjemnej Alzheimerovej chorobe, ktorou súčasnosti trpí až 47 miliónov ľudí.

Čistá toaleta nie je samozrejmosťou

Nedávno sa zameral na baktérie nachádzajúce sa v ľudských exkrementoch. Vystúpil s prejavom na veľtrhu Reinvent The Toilet, ktorý sa konal v Číne. Ako už názov hovorí, jednalo sa o veľtrh, na ktorom boli predstavené moderné toalety. Tie sú schopné spracovať nebezpečný biologický odpad.

Na pódium si priniesol pohár plný ľudských výkalov, ktorý slúžil ako vizuálna pomôcka na podporu jeho reči. Upozornil na to, že v danom pohári sa nachádza až 20 miliárd baktérií a 200 miliónov buniek rotavírusu.

Po tom, čo nahnal divákom strach, predstavil možné riešenia problému. Jednalo sa o 20 druhov toaliet, ktoré dokážu spracovať ľudské výkaly. Jedna z toaliet dokonca obsahovala elektrochemický generátor, ktorý dokáže premeniť biologický odpad na hnojivo a vodík. Ten môže byť následne použitý ako zdroj energie. Energiu pre generátor zabezpečujú zabudované solárne panely.

Práve toalety sú najnovšiu oblasťou, do ktorej Bill zainvestoval. Podporil ich sumou 200 miliónov dolárov. Hygiena je totiž veľmi dôležitá. Nie každý človek na svete má prístup k čistej vode alebo čistým toaletám. Podľa štatistík zlá hygiena zabije ročne milióny ľudí. Až 2,3 miliardy ľudí nepozná pojem moderná toaleta alebo umývadlo.

zdroj: www.businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK