Bill Gates odhalil, aké dve najšialenejšie veci si kúpil ako čerstvý miliardár pred 30 rokmi

  • Billovi Gatesovi patrí druhá priečka v rebríčku najbohatších ľudí sveta
  • Aj napriek tomu, že je veľký filantrop a rozdáva plnými priehrštiami, sem-tam poteší aj seba
  • V nedávnej talkshow populárnej Ellen DeGeneres sa rozhodol prezradiť najšialenejšie veci, ktoré si kúpil
bill gates
facebook.com
  • Billovi Gatesovi patrí druhá priečka v rebríčku najbohatších ľudí sveta
  • Aj napriek tomu, že je veľký filantrop a rozdáva plnými priehrštiami, sem-tam poteší aj seba
  • V nedávnej talkshow populárnej Ellen DeGeneres sa rozhodol prezradiť najšialenejšie veci, ktoré si kúpil

Zakladateľ Microsoftu, Bill Gates, vytvoril produkt, ktorý používa celý svet. Aj napriek tomu, že operačný systém Windows má mnoho odporcov, ktorí používajú radšej Linux, je stále jednotkou na trhu, čo sa osobných počítačov týka. Nadviazať na veľké úspechy desktopovej verzie sa mu na mobilných zariadeniach nepodarilo.

Microsoft je však dnes legendárnou firmou, ktorá má vo svojom portfóliu okrem iného aj balík Office, ktorý je nainštalovaný takmer v každom osobnom počítači na svete.

Firma funguje už od roku 1975, kedy ju založila silná dvojka – Bill Gates a Paul Allen. Bill sa stal miliardárom vo veku 31 rokov. V tom čase bol vôbec najmladším človekom sveta, ktorý prekonal túto magickú hodnotu. Aj dnes po mnohých rokoch títo sympatickí starší páni pravidelne obsadzujú miesta v rebríčkoch najbohatších.

Bill Gates však nie je typickou celebritou, ktorá sa snaží za každú cenu pútať pozornosť. Hoci výška jeho majetku je takmer 73 miliárd eur, čo je omnoho viac, ako vlastní ktorákoľvek hviezda, neuvidíš ho ovešaného ani zlatom a ani diamantmi. Oblieka sa celkom nenápadne. Jeho súkromný život nie je popretkávaný žiadnymi škandálmi. V podnikaní bol však často neľútostný predátor. Vďaka agresívnym praktikám zameraným voči konkurencii bola firma Microsoft mnohokrát vyšetrovaná.

Na hračky boháčov si nepotrpí

Bill nedávno prezradil v talkshow Ellen DeGeneres, aké dve najšialenejšie veci si kúpil. Priznal sa, že okrem svojho obrovského supermoderného domu nevlastní veľa extravagantných vecí. Jeho primárnym cieľom pri podnikaní totiž bolo zaručiť svojím zamestnancom pravidelný príjem, aby mohli bezpečne uživiť svoje rodiny. Táto črta jeho osobnosti sa v priebehu rokov nezmenila.

S rozhovore spomenul, že neodolal iba dvom veciam, ktoré považuje za extrémne extravagantné. Prvá vec, ktorú si mnoho podnikateľov na ceste ku hviezdam kúpi, je nejaký ten automobil. V Billovom prípade to bolo Porsche. Druhá vec, ktorá však bola nevyhnutnosťou pre podnikateľa jeho veľkosti, bolo vlastné lietadlo na presuny v rámci celej Ameriky či sveta.

Súkromné lietadlo Bombardier BD-700 Global Express, ktoré odvezie 19 pasažierov ho stálo takmer 33 miliónov eur. Bill Gates je však ako správny miliardár odstrihnutý od bežného sveta. Nákupy mu realizujú ľudia, ktorých platí, a tak úplne pohorel v odhadovaní cien bežných potravín, ktoré dennodenne kupujeme. Pri otázke na cenu balíčka ryže tipoval, že stojí v prepočte 4 eurá. Reálna cena je však menej ako euro. Podobne dopadol aj v ďalších prípadoch.

zdroj: businessinsider.com , independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech