Bill Gates sa rozhodol bojovať proti klimatickým zmenám s poriadne mastnou sumou

  • Bill Gates pomáha kde sa len dá. Nielenže rozdáva miliardy tým, ktorí to najviac potrebujú, ale snaží sa o záchranu našej planéty
  • K záchrane majú prispieť investície do revolučných možností výroby elektrickej energie
twitter
  • Bill Gates pomáha kde sa len dá. Nielenže rozdáva miliardy tým, ktorí to najviac potrebujú, ale snaží sa o záchranu našej planéty
  • K záchrane majú prispieť investície do revolučných možností výroby elektrickej energie

Bill Gates je známy ako veľký filantrop. Dá sa povedať, že je vzorom pre každého poriadneho miliardára. Okrem podpory tých slabších sa venuje aj ničeniu nebezpečných chorôb alebo napríklad záchrane našej planéty. Momentálne ho najviac trápi globálne otepľovanie našej Zeme. Preto sa rozhodol spustiť v roku 2016 investičný fond Breakthrough Energy. Do tohto fondu prispievajú tí najbohatší ľudia na svete. Hlavným cieľom celého projektu je získať kapitál na investovanie do ekologických foriem výroby elektrickej energie a prelomových ekologických spoločností.

V skupine investorov sa nachádza napríklad najbohatší človek sveta Jeff Bezos, Richard Branson, Jack Ma, Mark Zuckerberg alebo George Soros. Tento fond však nebol určený pre celý svet. Do fondu sa má celkovo investovať 1 miliarda dolárov. Bill Gates sa však nedávno dohodol s Európskou úniou na vytvorení nového fondu. Ten by mal mať názov Breakthrough Energy Europe.

Vyzbieraný kapitál by mať hodnotu presne 100 miliónov eur. Presná polovica z tejto sumy bude do nového fondu presunutá z toho pôvodného. Druhá polovica investície poputuje z investičného projektu Európskej únie zameraného na rizikové investície.

Investície z fondu sa začnú využívať až na budúci rok. Fond je zameraný hlavne na investovanie do oblasti energie, dopravy, poľnohospodárstva alebo stavebníctva. Hlavným cieľom týchto investícií je, samozrejme, minimalizovanie produkcie skleníkových plynov. Toto sa dá dosiahnuť napríklad investovaním do zariadení na výrobu obnoviteľných zdrojov energie.

Bill Gates sa v súčasnosti nachádza v sídle EÚ v Bruseli. V stredu totiž Gates a Európska únia spečatili svoju spoluprácu podpisom zmluvy. Ochrana životného prostredia pred globálnym otepľovaním je nevyhnutná. Čas sa totiž kráti. Podľa odborníkov a vedcov je však neskoro na snahu o úplnú nápravu. Ako ľudstvo sme v tejto oblasti totálne zlyhali, môžeme však tento proces spomaliť. Ak to však neurobíme a nezačneme konať najneskôr do 12-tich rokov, môžu byť dopady globálneho otepľovania omnoho tvrdšie, než si dokážeme v súčasnosti predstaviť.

zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech