Bratia z Tatier boli presvedčení, že v Starom Smokovci chýba poriadna krčma. Otvorili tu preto ich prvý pivný dom

  • Tvrdia, že majú sudy plné piva a hlavy plné nápadov
  • Na svedomí majú hneď dve prevádzky pod tatranskými štítmi a vravia, že by za nič nemenili
dgg
Dobré Časy
  • Tvrdia, že majú sudy plné piva a hlavy plné nápadov
  • Na svedomí majú hneď dve prevádzky pod tatranskými štítmi a vravia, že by za nič nemenili

Keď sa bratia Jakubčákovci v roku 2019 rozhodli priniesť Dobré Časy do Starého Smokovca, nemali žiaden konkrétny priestor. Boli len nadšení sesterskými prevádzkami Dobrých Časov v iných mestách. Ambiciózne sa tak pustili do budovania ich vízie prvého tatranského pivného domu.

Priestor, v ktorom zakotvili, nie je starý, nemá históriu, ani sa k nemu neviažu spomienky miestnych napriek tomu, že sa nachádza v historickom centre Starého Smokovca.

Bratia už dlho podnikajú a toto nie je ich prvý spoločný projekt, v minulosti už dokonca spolu prevádzkovali aj vlastnú diskotéku. Teraz majú pod krídlami podnik, ktorého interiér vonia novotou a nadčasovosťou. Dostali totiž možnosť tvoriť vlastnú históriu v srdci Vysokých Tatier a usídlili sa v komplexe Hrebienok Resort, stavbe roka za rok 2019.

Ich pivný dom sa nesie v industriálnom štýle, všade navôkol je betón, kov a drevo. Interiér dopĺňajú maľby košického majstra street artu Viktora Fehera. Na výčape tu majú denne spolu až 14 druhov remeselných pív a miestna pivotéka je plná pív z celej Európy.

„Burgre a špeciality z našej kuchyne nás dostali nielen na pivnú mapu Slovenska, ale aj do povedomia domácich i zahraničných milovníkov piva.“

zdroj: Dobré Časy

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie