Britský záchranár zvažuje podanie žaloby na Elona Muska. Nazval ho pedofilom

  • Britský záchranár, ktorý zachraňoval thajský futbalový tím, zvažuje podanie žaloby na Elona Muska
  • Ten ho podľa jeho slov nazval pedofilom za to, že kritizoval jeho ponorku určenú na záchranu detí
musk
Elon Musk
  • Britský záchranár, ktorý zachraňoval thajský futbalový tím, zvažuje podanie žaloby na Elona Muska
  • Ten ho podľa jeho slov nazval pedofilom za to, že kritizoval jeho ponorku určenú na záchranu detí

Miliardár Elon Musk bude musieť vážiť slová. Britský záchranár, ktorý pomáhal pri záchrane detí zo zatopenej jaskyne v Thajsku, totiž zvažuje podať na úspešného vizionára žalobu. Musk ho totiž nazval pedofilom na svojom Twitteri, ktorý sleduje viac ako 22 miliónov fanúšikov. Následne však príspevok zmizol. Záchranár Vern Unsworth sa však o ňom dozvedel a cíti sa právom dotknutý. Všetko spustil jeho komentár týkajúci sa Elonovej ponorky, ktorá mala slúžiť na záchranu uväzneného tímu futbalistov.

Ponorka predmetom kritiky

Tú Elon priviezol priamo do Thajska. Vern Unsworth túto snahu nazval snahou o reklamu. K tomu dodal, ze Elonova ponorka nemá šancu fungovať tak, ako tvrdí on. „Môže si tu ponorku strčiť tam, kde to najviac bolí,“ povedal. Na tieto obvinenia následne reagoval samotný Musk, ktorý záchranára nazval pedofilom. Toto tvrdé obvinenie kritizovali aj fanúšikovia Muska.

Elon reagoval v zmysle, že jeho tvrdenie je pravdivé. Tento tweet bol však neskôr zmazaný. Nie je jasné, či má toto obvinenie niečo spoločné so skutočnosťou, pretože Elon sa zatiaľ k celej veci nevyjadril. Vern však nebol jediným človekom, ktorý Elonovu super ponorku považoval za akýsi žart. Šéf celej záchranárskej misie Narongsak Osotthanakorn mal totiž podobný názor a ponorka  „nezapadala do záchranárskej misie“.

Elon Musk bol jedinou zo známych osobností, ktorá sa k celej situácii v jaskyni len nevyjadrovala, ale naozaj konala. Dokonca sa ocitol v Thajsku aj so svojím tímom, pričom predostrel plány na záchranu. V prípade potreby chcel dodať akumulátory Powerpack a čerpadlá, ktoré by urýchlili odčerpávanie vody. Druhým riešením mali byť nylonové trubice, ktoré by sa nafúkli v najužších miestach jaskyne. Vytvoril by sa tak akýsi tunel s priemerom jeden meter.

Týmto tunelom by mohli deti pohodlne a bezpečne prejsť. Treťou a najkrajnejšou možnosťou bolo prevŕtanie sa na miesto uväznenia pomocou raziaceho stroja, ktorý využíva jeho spoločnosť The Boring Company. Ani jedna z týchto možností však nebola využitá. Záchranári sa rozhodli konať a chlapcov tmavými zaplavenými chodbami jaskyne previedli postupne po jednom dvaja skúsení potápači.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech