Budeš večne mladý a zabudneš, že existuje opica. Slovenské pramene majú „zázračné“ schopnosti

  • Na cestách po Slovensku si môžeš urobiť príjemnú a nevšednú zastávku
  • Stačí, ak navštíviš nižšie spomenuté lokality, ktorých dominantou sú liečivé vody
blondýna pije vodu a voda tečie
Unsplash/Jesus Alejandro, Giorgio Trovato
  • Na cestách po Slovensku si môžeš urobiť príjemnú a nevšednú zastávku
  • Stačí, ak navštíviš nižšie spomenuté lokality, ktorých dominantou sú liečivé vody

Slovenská príroda je skutočným unikátom, pretože obsahuje všetko, na čo si len spomenieš. Máme tu veľkolepé hory, ktoré nám môžu závidieť iné krajiny. Nechýbajú tu ani lesy plné života, národné parky, jazerá a liečivé pramene.

Práve pramene sú niečo, čo je vyhľadávané a navštevované už dlhé roky. Nachádzajú sa po celom Slovensku a každý z nich má účinky, ktoré ti dokážu pomôcť. Vybrali sme 10 liečivých prameňov, ktoré stoja za návštevu. 

Termálny prameň Kalameny

Iba 13 kilometrov od Ružomberka sa nachádza vyhľadávaný termálny prameň Kalameny. Jazierko má hĺbku približne pol metra a návštevníci sa tu zastavujú počas celého roka. Dôvodom je teplota vody, ktorá je na úrovni približne 33 stupňov Celzia.

Ako informuje portál Visit Ružomberok, liečivá voda vyviera z hĺbky 500 metrov a jej jemne oranžové sfarbenie je úplne v poriadku. Uprostred jazierka je umiestnená mala fontána, ktorú návštevníci využívajú predovšetkým na masáže. 

Kalameny vyhľadávajú najmä osoby trpiace pohybovým ústrojenstvom, no aj pacientky so ženskými chorobami. Voda v prameni patrí medzi vápenato-horečnaté a sírano-hydrouhličitanové, čo spôsobuje aj zápach. Vzhľadom na to, že prístup do prameňa je bezplatný, navštevuje ho mnoho ľudí. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @ladislavcukovic

Ružbašský Kráter

Ďalšia zastávka je v obci Vyšné Ružbachy. V tejto obci sa totiž nachádza najväčšie travertínové jazero na Slovensku a pravdepodobne aj v celej Európe. Aj kvôli tomu je od roku 1967 zaradené medzi chránené prírodne útvary Slovenska.

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Visit Ružomberok, Sorger, Kam na výlet, Rádio Expres, TASR, Planet Slovakia, Krása Slovenska, Planet Slovakia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá