Bugatti predstavilo svoje najkrajšie vozidlo. Exkluzívne Divo za rekordných 5,8 milióna dolárov

  • Strela na kolesách Bugatti Chiron má konečne nasledovníka hodného svojho mena
  • Nový superšportiak vôbec nepripomína predchádzajúce modely, ale tak trošku zaváňa futurizmom
  • Vyrobených bude iba 40 kusov, ktoré sú však už do posledného rezervované
bugatti
bugatti
  • Strela na kolesách Bugatti Chiron má konečne nasledovníka hodného svojho mena
  • Nový superšportiak vôbec nepripomína predchádzajúce modely, ale tak trošku zaváňa futurizmom
  • Vyrobených bude iba 40 kusov, ktoré sú však už do posledného rezervované

Legendárna spoločnosť Bugatti, ktorá ako prvá priniesla verejnosti najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo sveta dala o sebe znovu vedieť. Včera prekvapila motorový svet, keď predstavila úplne nové vozidlo, čo vlastne nikto nečakal, keďže predchádzajúci model Chiron je na trhu iba od roku 2016. Francúzky výrobca však potichu pracoval na novom modeli.

Ten má názov Divo. Toto pomenovanie nie je vymyslené. Je to priezvisko francúzkeho jazdca Alberta Diva, ktorý jazdil na automobile Bugatti typ 35. Značka sa však dizajnovo pomaly presúva do budúcnosti. Novinka je totiž úplne iná ako predchádzajúce modely. Nový model je zameraný na jazdnú dynamiku a bleskové reakcie aj na ten najmenší pohyb volantu.

Cieľom bola dynamika

Ak ho porovnáš s Chironom, tak je o 35 kilogramov ľahší a vďaka vylepšenému aerodynamickému tvaru karosérie dosahuje prítlak vyšší o takmer 90 kilogramov. „Divo je významne lepší v zmysle bočného zrýchlenia, pohyblivosti a pri prejazdoch zákrut,“ povedal pyšne prezident automobilky Stephan Winkelmann.

A ako to vyzerá pod kapotou? Podobne ako v prípade predchádzajúceho Chironu. Vo vnútri sa totiž ukrýva navlas rovnaký motor W-16 s výkonom 1 500 koní. Zrýchlenie z nuly na stovku spoločnosť neodhalila. Je však pravdepodobné, že bude na tom minimálne rovnako, ak nie lepšie. Rýchlosť je však na prekvapenie limitovaná na 380 km/h. Prečo je to tak? Dôvodom sú pneumatiky. Vysoký prítlak a extrémna rýchlosť by totiž mohli spôsobiť problémy.

Aj napriek futuristickému vzhľadu vozidla tu nájdeš typické znaky superšportiakov Bugatti. Nemôže tu chýbať ikonická predná maska a bočná línia. Automobil má zaujímavú kombináciu farieb. Niektoré časti vozidla sú ladené do titánovej striebornej farby, ďalšie do takzvanej Divo pretekárskej modrej. Tieto dva farebné odtiene na inom vozidle nenájdeš. Boli vyrobené špeciálne pre tento model.

Ak by si si chcel nový model objednať a máš na to, tak už včera bolo neskoro. Novinku totiž ako prví videli top zákazníci a až potom širšia verejnosť. Bugatti sa na rozdiel od Chironu, ktorého bolo vyrobených presne 500 kusov rozhodlo pre extrémne limitovanú edíciu a plánuje vyrobiť len 40 kusov. Po novinke sa tak okamžite zaprášilo, a to aj napriek extrémne vysokej cene 5,8 milióna dolárov.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK