Bývalý vedec NASA chce vytvárať superľudí pomocou genetických injekcií

  • Doktor Josiah Zayner sa stal vôbec prvým človekom na svete, ktorý začal umelo modifikovať svoju DNA
  • Tento bývalý vedec NASA začal ponúkať genetickú terapiu pre každého, kto má o ňu záujem aj napriek oficiálnemu zákazu
  • Je možné zásahom do DNA zmeniť dramaticky vlastnosti ľudského druhu? Josiah tvrdí, že áno
dna
facebook.com
  • Doktor Josiah Zayner sa stal vôbec prvým človekom na svete, ktorý začal umelo modifikovať svoju DNA
  • Tento bývalý vedec NASA začal ponúkať genetickú terapiu pre každého, kto má o ňu záujem aj napriek oficiálnemu zákazu
  • Je možné zásahom do DNA zmeniť dramaticky vlastnosti ľudského druhu? Josiah tvrdí, že áno

Genetické zásahy do ľudskej DNA sú témou, o ktorej sa donedávna hovorilo za zavretými dverami. O tom, či prebiehajú pokusy s označením „prísne tajné“ aj na ľudoch, sa z oficiálnych zdrojov určite nedozvieš. Odvážny Josiah Zayner začal verejne rozprávať o nedostatkoch ľudskej genetickej výbavy. Podľa neho sme „väzňami našich vlastných génov.“ Existuje však jednoduchá cesta ako to zmeniť. Je ňou genetické inžinierstvo a priame zásahy do DNA človeka.

Ľudia ako mutanti?

Kontroverzná oblasť, ktorej sa mnohí vyhýbajú ako čert krížu. Ale v 21. storočí je už možné naozaj všetko. Samotný Josiah momentálne robí pokus na vlastnom tele. Pred dvomi mesiacmi vyplávala na svetlo sveta informácia, že si osobne zasiahol do vlastnej DNA preto, aby navýšil svoju silu. Toto dokázal pomocou „urob si sám“ genetickej terapie s názvom Crispr. Táto metóda umožňuje veľmi presné zásahy a zmeny častí DNA. Toto všetko sa odohralo v streame na YouTube, kde si pred prekvapenými divákmi do ľavej ruky pichol injekciu, ktorá obsahovala geneticky modifikovanú DNA vytvorenú za päť minút.

Cieľom pokusu je odstrániť z tejto časti tela proteín, ktorý potláča rast svalov. Či sa dočká nejakých reálnych výsledkov, je zatiaľ vo hviezdach. Injekcia má za úlohu spustiť v tele genetickú premenu. Keďže je to prvý pokus, nie je známe, za aký čas sa objavia aspoň minimálne výsledky. Podobné pokusy sa však mnohokrát robili na zvieratách a naozaj fungujú. Ale prvé výsledky boli viditeľné po štyroch až šiestich mesiacoch.

Josiah je členom hnutia biohackers, ktoré pretláča využívanie možností genetickej modifikácie obyčajnými ľudmi. Každý má právo používať to, čo veľké korporácie. Sám Josiah v tejto oblasti dokonca podniká. Napriek zákazom Úradu pre potraviny a liečivá predáva a prevádzkuje eshop Odin, kde je možné zakúpiť všetko potrebné na prvé nesmelé pokusy pri premene sa na supermana, samozrejme, na vlastné riziko.

Ceny sú pomerne ľudové. Za kúsok DNA zaplatíš v prepočte 8 € a za vzorku 5 €. Minulý rok predal tovar za 166 000 . K dispozícii dostaneš aj návod zdarma pre odvážnych, ktorí sa rozhodnú pre testy v praxi. V nedávnom rozhovore prezradil, že verí tomu, že ľudia sa môžu stať priam dokonalými práve vďaka zmenám v DNA. Vývoj jednoducho nezastavíš. „Predstavujem si, že ľudia pôjdu do podniku, ktorý pripomína tetovací salón. Namiesto tetovania si však vyberú DNA, ktorá ich urobí svalnatými, zmení im farbu očí alebo vlasov,“ povedal v rozhovore pre The Guardian.

zdroj: dailymail.co.uk, theguardian.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech