Casey Neistat hlási veľkú zmenu vo svojom živote. Po roku opúšťa CNN

  • Nie každá investícia sa musí vrátiť, to už vedia aj v televíznej spoločnosti CNN
  • Investícia miliónov eur do populárnej hviezdy YouTube sa úplne nevyplatila
  • Casey oznámil, že opúšťa CNN po viac ako roku od začiatku spolupráce
casey neistat
facebook.com
  • Nie každá investícia sa musí vrátiť, to už vedia aj v televíznej spoločnosti CNN
  • Investícia miliónov eur do populárnej hviezdy YouTube sa úplne nevyplatila
  • Casey oznámil, že opúšťa CNN po viac ako roku od začiatku spolupráce

Aj z totálneho outsidera sa môže stať extrémne úspešný biznisman. Meno Casey Neistat je známe hlavne používateľom YouTube. Jeho záber je však omnoho širší. Venuje sa tvorbe filmov, vlogov a založil multimediálnu spoločnosť Beme. Pekné výsledky na to, že sa mu od malička lepila smola na päty. Nielenže nedokončil strednú školu a opustil svoju rodinu, ale v sladkých sedemnástich sa musel vysporiadať aj so starostlivosťou o svojho prvého potomka, ktorého si zadovážil so svojou vtedajšou priateľkou Robin. Podarený párik žil spolu tri roky v obytnom prívese.

Z niečoho však žiť musel, a tak pracoval ako umývač riadu. Po presťahovaní zo svojej rodnej dediny Gales Ferry do New Yorku pričuchol ku kuchárskemu remeslu. Celosvetovo sa zviditeľnil vďaka videu na YouTube zverejnenom v roku 2003, v ktorom kritizoval firmu Apple z nedostatočnej starostlivosti o zákazníka. Video získalo pozornosť svetových médií aj vďaka zaujímavej forme.

Práca v tíme mu nevoňala

Z outsidera sa postupne stávala hviezda internetu. V roku 2015 sa stal spolu s Mattom Hackettom spoluzakladateľom Beme – aplikácie na zdieľanie videí. Tú koncom roka 2016 odkúpila televízna spoločnosť CNN za 20 miliónov eur. CNN malo jediný cieľ: využiť popularitu Caseya a vďaka programu s názvom Beme News pritiahnuť novú generáciu divákov. Spolupráca sa však nevydarila úplne podľa predstáv samotného Neystata, keďže včera na svojom kanáli publikoval video s názvom Beme update, v ktorom vysvetľuje, prečo sa rozhodol opustiť tím CNN.

Podľa neho problémy boli v spolupráci. Obe strany mali výhrady k tomu, ako by mala vlastne fungovať. Je to logické. Casey bol zvyknutý pracovať na obsahu ako jednotlivec. Ak sa pre niečo rozhodol, tak to natočil. V tíme to bol problém, a to ho ubíjalo. Obe strany sa tak dohodli v priateľskej atmosfére na vzájomnom ukončení spolupráce. Čo sa však stane s ľudmi pracujúcimi pre Beme?

CNN sa značky zbaví a jej digitálny obsah prevezme pod seba. Taký istý osud čaká aj pracovníkov. Väčšine by mala byť ponúknutá práca priamo v CNN. Malá skupinka „nešťastníkov“ si však bude musieť začať hľadať novú prácu. Casey však zostane výkonným producentom pre obsah, ktorý sa bude vyrábať pre YouTube kanál Beme News. Casey spolu s Mattom však určite nechcú spať na vavrínoch a pripravujú nové prekvapenia, o ktorých však zatiaľ nechcú hovoriť.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech