Celeb­ri­ty v Shark Tan­ku ho vysmia­li, ale Richard Bran­son s ním išiel do biz­ni­su!

Martin Bohunický / 26. januára 2016 / Tech a inovácie

V roku 2013 sa Jamie Simi­noff zúčast­nil rea­li­ty show Shark Tank, kde chcel rai­so­vať 700,000 dolá­rov na svo­ju spo­loč­nosť Door­Bot. Mal za to, že jeho spo­loč­nosť má hod­no­tu 7 mili­ó­nov dolá­rov.

Jamie vytvoril video-zvonček, ktorý je napojený na tvoj smartfón, takže môžeš vidieť a hovoriť s osobou za dverami cez svoj mobil. Nápad bol založený na tom, že zlodeji bežne pred vlámaním zazvonia. S DoorBotom môžeš predstierať, že si doma a zabrániť tak ich lúpežnému vniknutiu. Preto je to vlastne celkom užitočný gadget. Jamie zarobil na predajoch prvý milión a v Shark Tanku chcel získať ďalšie peniaze na rozvoj.

 

Ale nezaujal. Jeden po druhom ho všetci odmietli, až na Kevina O´Learyho, ktorý dal Jamiemu nie príliš lákavú ponuku: ponúkol mu 700,000 dolárov s tým, že si vezme 10% predaja, až kým nebude pôžička splatená. Potom si bude brať 7% + bude 5% vlastníkom firmy. Jamie odmietol a O´Leary mu povedal, že odteraz je pre neho mŕtvy.

 

“Boli sme sklamaní, že sa to nepodarilo. Ale potrebovali sme sa tváriť, že sa to nikdy nestalo,” prezradil Jamie. Koniec koncov, to, že ideš na kasting ešte neznamená, že budeš aj v telke.

No DoorBotu sa darilo. Pred vystúpením v Shark Tank zarobil 250,000 dolárov, po ďalších dvoch mesiacoch mal už 700,000 dolárov, čo bola hodnota, ktorú od investorov pýtal. A potom prišiel telefonát od producentov. “Budeš v telke.” Po odvysielaní epizódy sa spustilo hotové šialenstvo a Jamie predal produkty za päť miliónov dolárov! Ako spoločnosť rástla, Jamie ju premenoval na Ring - aby pôsobila serióznejšie. Čoskoro mohol predávať u tých najvýznamnejších predajcov v USA, napr. Best Buy či Target. Dnes sa predáva v 93 krajinách sveta.

 

Ale to nebolo všetko, na Jamieho sa usmialo šťastie ešte raz. Jeden zo zákazníkov Ringu si nechal doručiť produkt na svoju dovolenku. Keď si preberal balíček od kuriéra, zhodou okolností okolo prechádzal Richard Branson. Ten sa dal s chlapíkom do reči a produkt ho okamžite nadchol. Zohnal si na Jamieho kontakt a oslovil ho s tým, že má záujem investovať. Richard mal taký veľký záujem, že už nasledujúci deň stál pri Jamieho dverách celý jeho tím a deň na to bola dohoda na svete. Po 28 miliónovej injekcií má dnes Ring hodnotu 60 miliónov dolárov.

Keď sa teraz Jamie Siminoff pozrie na celý vývoj udalostí spätne, je ťažké tomu celému vôbec uveriť. No je to aj skvelý pocit zadosťučinenia, keď ťa predtým zhodí banda celebritných investorov. “Bol to vážne skvelý pocit. No musel som sa znova sústrediť a vrátiť sa do práce."

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)