CEO Linkedin Jeff Weiner radí, ako sa staneš ozajstným lídrom!

Lukáš Timko / 6. júla 2015 / Lifehacking

Od roku 2009 kedy sa Jeff Weiner stal výkonným riaditeľom, priviedol LinkedIn k 364 miliónom registrovaných užívateľov, 30 pobočkám po celom svete a hodnotu spoločnosti k 26 miliardám dolárov. Spôsob, akým vedie ľudí okolo seba mu vydobyl dôveru u zakladateľa Reida Hoffmana, jeho vlastného tímu a LinkedIn investorov. V roku 2014 ho personálny portál Glassdoor menoval najlepšie hodnoteným CEO.

 

Začiatkom tohto roka na konferencii Wisdom 2.0 v San Franciscu priblížil všetkým, ako on vidí rolu lídra. Rolu manažéra vidí ako osobu, ktorá hovorí ostatným čo majú robiť, zatiaľ čo líder inšpiruje ostatných k prekonávaniu očakávaní.

 

 

Toto sú 3 kvality veľkých lídrov podľa Jeffa Weinera

 

Majú jasno vo vízii svojej spoločnosti

Podľa Weinera všetci zamestnanci LinkedInu vedia, že spoločnosť sa snaží zvýšiť produktivitu a ekonomické príležitosti ľudí po celom svete. 

Fred Kofman, VP LinkedInu pre rozvoj organizácie, popísal Weinera takto:

“Väčšina CEO sedí vpredu na lodi a hovorí svojim zamestnancom kam majú veslovať; Weiner však zoberie surf, chytí tu najväčšiu vlnu a inšpiruje ostatných, aby šli za ním. Surferi jazdia na tej istej vlne, zdieľajú rovnakú víziu, no dávajú viac svojho srdca a osobnosti do svojej práce ako tí veslári.“

 

 

Sú statoční

Musíte mať odvahu, pretože „ak máte správnu víziu a ak chcete spraviť niečo, čo ešte nikto predtým nespravil, potom stretnete veľa odmietavých ľudí, ktorí sa budú cítiť ohrození, skeptikov a takých, čo sa vám budú chcieť postaviť do cesty.“

Aby ste prekonali tieto výzvy musíte si byť istý, že ste sa vybrali správnym smerom. Ak však nebudete autentický a presvedčivý, potom vás nikto nebude nasledovať.

 

 

Sú efektívni komunikátori

Rola výkonného riaditeľa si vyžaduje, aby ste si boli neustále vedomý toho, ako komunikujete svoju víziu a presviedčate o nej zvyšok spoločnosti. Čím viac ľudí máte pod sebou, tým viac záleží na tom ako komunikujete svoju víziu, ako držíte telo a ako sa správate. Pretože ľudia okolo si na vás všímajú každý detail.

 

 

Okrem toho musíte vedieť čo sa okolo nich deje a či idú správnym smerom. Dobrí lídri si dávajú záležať na tom, čo sa v ich spoločnosti deje. Je jedno či ste na one-to-one alebo staff meetingu alebo máte prejav pred tisíckou ľudí. Vždy musíte myslieť na to, ako ste vnímaný. Ak vedia naviesť ľudí tým správnym smerom, potom aj vedia všetkých ľudí okolo seba spojiť za jediným cieľom.

 

Podľa Weinera, ak líder vie spojiť všetky tieto tri kvality do svojej roly, potom sa jeho práca stane „iba záležitosťou úlohy, ktorú chce naplniť a obkolesením sa správnymi a talentovanými ľuďmi.“


zdroj: Business Insider

Pridať komentár (0)