Česká firma vyrobila na 3D tlačiarni prekrásne reproduktory z piesku, inšpiráciou bolo more

  • Aj v Českej republike máme spoločnosti, ktoré sa snažia inovovať a byť v čele
  • Naši západní susedia predstavili neskutočne krásne reproduktory, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj výborne hrajú
reproduktor
deeptime
  • Aj v Českej republike máme spoločnosti, ktoré sa snažia inovovať a byť v čele
  • Naši západní susedia predstavili neskutočne krásne reproduktory, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj výborne hrajú

Pomerne neznáma česká spoločnosť Deeptime sa rozhodla vytrieť zrak svetovým výrobcom reproduktorov. Predstavila totiž neskutočný 2.1 zvukový systém Ionic Sound. Zostava dvoch reproduktorov a subwoofera vyzerá ako z iného sveta. Za vonkajším vzhľadom však, samozrejme, nezaostáva ani kvalita zvuku.

Systém Ionic Sound tvorí dvojica reproduktorov v tvare slimačej ulity a subwoofer netypického tvaru. Nezvyklý tvar reproduktorov prispieva k obmedzeniu vibrácií a lepšiemu šíreniu zvuku. Kvalitný reproduktor musí mať kvalitný zvuk. Okrem samotného tvaru je preto dôležitá aj pevnosť celého tela reproduktora. Bez poriadnej pevnosti materiálu totiž kvalita zvuku utrpí.

Telo reproduktoru je dokonale vytvarované práve vďaka 3D tlači. Nenájdeš tu preto žiadne spoje. Potrebná pevnosť bola dosiahnutá vďaka použitiu kremičitého piesku a špeciálneho spájacieho materiálu. Každý jeden z reproduktorov je osadený kvalitným širokopásmovým meničom s priemerom 8 centimetrov.

Podobným princípom bol vytvorený aj samotný subwoofer. Ako pri reproduktoroch, aj tu sa tvorcovia inšpirovali prírodou. Predlohou bol v tomto prípade nenápadný morský ježko. O poriadne basy sa postará basový reproduktor s priemerom 14,5 centimetra.

V spodnej časti Thunderstonu, ako tvorcovia subwoofer nazvali sa nachádza trojica basových výduchov, cez ktoré uniká vzduch. Keďže sa jedná o aktívnu zostavu so zabudovaným zosilňovačom typu D, na reproduktoroch nájdeš aj ovládacie prvky na reguláciu hlasitosti a basov. Pri bližšom pohľade uvidíš aj vstupy pre ďalšie zdroje zvuku. Moderné reproduktory dneška sa bez „modrého zuba“ nezaobídu. Možnosť pripojiť sa bezdrôtovo prostredníctvom technológie  bluetooth sa teda dala očakávať.

Okrem toho tu však nájdeš aj klasický analógový a digitálny vstup. Zostava nepatrí medzi tie najväčšie, a tak je nereálne očakávať výkon v rozsahu stoviek wattov. Aj napriek tomu si môžeš byť istý, že výkonu bude dostatok pre priemerne veľkú miestnosť. Zostava má skutočný RMS výkon 80 wattov a krátkodobý špičkový 160 wattov.

Keďže sa jedná o netypický systém určený pre náročného poslucháča, zodpovedá tomu aj cena. Zostavu kúpiš za rekordných 3141 eur. Samotný pár reproduktorov Spirula bez subwoofera ťa vyjde na 899 eur. Ak ti cena nevadí, mal by si sa poponáhľať. K dispozícii je iba 1 618 kusov.

zdroj: deeptime.limited

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech