Českí bratia sa vrátili do histórie. Prichádzajú s nádherným retro elektromobilom

  • Český startup MW Motors vyrobil prvý elektromobil s retro vzhľadom, ktorý poteší milovníkov rokov minulých
  • Prvý kus nebude určený na predaj a je skôr testovací. Vývoj vozidla bude totiž ešte pokračovať
elektromobil
mwmotors
  • Český startup MW Motors vyrobil prvý elektromobil s retro vzhľadom, ktorý poteší milovníkov rokov minulých
  • Prvý kus nebude určený na predaj a je skôr testovací. Vývoj vozidla bude totiž ešte pokračovať

„Elektromobily sú svetlá budúcnosť dopravy,“ skloňuje sa takmer vo všetkých médiách. Ako sa však zistilo toto smelé tvrdenie nemusí byť vždy pravdou a ekologické sú skôr lacnejšie elektromobily s menšou batériou. Tieto vozidlá budúcnosti tak majú ešte mnohé mušky, ktoré bude treba vychytať. Vývoj však pokračuje, a tak sa stretávame s novými a novými modelmi od výmyslu sveta. Tesla je síce na čele vývoja elektromobilov, ale na svete existuje mnoho a mnoho spoločností, ktoré chcú prispieť niečim vlastným.

Kúsok dýchajúci históriou

Elektromobily majú jednu spoločnú vec – vzhľad. Ten je totiž vo väčšine prípadov veľmi moderný, ba až futuristický. Elektrické vozidlá reprezentujú budúcnosť a mali by tak aj vyzerať. Existujú aj výrobcovia, ktorí chcú ohúriť niečím neopozeraným, a tak sa rozhodnú pre opačný postup. Príkladom je český startup MW Motors, ktorý kombinuje moderné technológie s retro dizajnom. Buď si istý, že takéto vozidlo by si na ceste všimli omnoho skôr než klasický elektromobil.

Vonkajší retro vzhľad je však klamlivý a pod historickým kabátom sa ukrývajú moderné technológie 21. storočia. Nájdeš tu tak 4 elektromotory. Tie sú umiestnené priamo v kolesách vozidla. Bežne bývajú motory umiestnené v prednej a zadnej časti vozidla. Každý jeden motor má maximálny výkon 12,5 kW. Tieto údaje prezrádzajú, že toto vozidlo nebude žiaden trhač asfaltu a rekordér v zrýchlení. Je to naozaj tak. Výkon 66 koní fanúšika rýchlych strojov určite nenadchne.

Z nuly na stovku sa tak dostaneš za 9,6 sekundy. Polícii tak neutečieš. Tu však nejde o rýchlosť, ale o účel. Maximálna rýchlosť je 146 km/h, čo je postačujúce pre každého priemerného šoféra. Na našich cestách ju vlastne ani naplno nevyužiješ, ak nie si cestným pirátom. Pod kapotou sa nachádza batéria o kapacite 21.9kWh. Výrobca sľubuje dojazd 300 kilometrov na jedno jediné nabitie. Batérii stačí jedna hodina na nabíjačke, aby sa naplnila na 80 %.

Vozidlo váži iba 812 kilogramov. Ak by sa niekedy dostalo do predaja, malo by byť dostupné v štyroch hlavných farbách: čiernej, červenej, striebornej a zelenej. Okrem toho bude možná aj dvojfarebná kombinácia. Karoséria je tvorená zo zliatiny hliníka a v štandardnej výbave nechýba kožený interiéru. Automobil má chrómované nárazníky aj kľučky na dverách. Cena zatiaľ nie je známa.

zdroj: auto.cz ,mwmotors.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK