Cestovateľ z Filipín sa rád vracia na Slovensko. Jeho 5 dôvodov, prečo našu krajinu miluje

  • Navštívil desiatky krajín po rôznych kontinentoch, no zamiloval si práve nás
  • Čo ho na našej krajine tak očarilo, že sa sem vracia?
Filipínec na Slovensku
  • Navštívil desiatky krajín po rôznych kontinentoch, no zamiloval si práve nás
  • Čo ho na našej krajine tak očarilo, že sa sem vracia?

Vážne???reagujú prekvapene v jednom z londýnskych barov Kennethovi priatelia, keď im hovorí, že jedna z jeho najobľúbenejších krajín, kam každému odporúča ísť, je Slovensko. Každý kto ho sleduje vie, že to myslí úprimne a vážne.

Gepostet von Kenneth Joe Uy am Dienstag, 23. Juli 2019

Kenneth Joe Uy je filipínsky cestovateľ, ktorý už precestoval desiatky krajín naprieč svetom. No práve Slovensko sa stálo jeho azda najväčšou srdcovkou, kde sa i nedávno znova vrátil a chystá opäť. Toto je jeho 5 dôvod, čím si ho naša krajina získala:

5. Turistické lákadlá v krásnej prírode

Nielen, že je Slovensko bohaté na históriu a tradície, ale má prírodu a hory, ktoré som si okamžite ešte v roku 2017 zamiloval. Čas vo Vysokých Tatrách a Malej Fatre som si definitívne užil už vtedy. Tentokrát som v roku 2020 zdolal Chopok v Nízkych Tatrách. Možno vôbec prvý Filipínec, ktorý zdolal jednotlivé slovenské vrchy. Verte či nie, slovenská príroda je pre mňa jedna z najkrajších, ktorej sa len tak niečo nevyrovná.

View this post on Instagram

High Tatras is the symbol of Slovakia, an inspiration for its national anthem Nad Tatrou sa blyska- Lightning over the Tatras and a favourite place of the late Pope John Paul II ⛰Trekking Rysy, one of the peaks of High Tatras is a bucket list fulfilled this year. After several failed attempts to explore Slovakia, finally it happened this year. The countryside, its mountains are the true gem of Slovakia. You'll never truly say you've explored Slovakia when you've never been to one of its mountains! 🇸🇰👆🏻 . . . . . . . . . #itKENbeyouradventures #exploreeverywhere #exploretheworld #expediapic #goneawol #iamatraveler #lonelyplanet #meettheworld #starttheadventure #stayandwander #travelstoke #photography #views #travellersnotebook #travelbug #wanderfolk #passportready #followme #adventure #adventuretime #lifeisanadventure

A post shared by itKENbeyouradventures 🌏 (@xzebryx2000) on

4. Nezvyčajná gastronómia

Niekto hovorí, že slovenské jedlá sú podceňované? Podľa mňa máte jednu z najlepších kuchýň na svete. Keď som v roku 2017 pricestoval do vašej krajiny, bol som na Kysuciach v Ochodnici, kde ma hostila slovenská rodina a privítali ma s najlepšími haluškami a zemiakovými plackami, ktoré voláte tuším podlesníky, aké som kedy mohol ochutnať. Plus s najlepšou slivovicou, akú som kedy mal.

Povedal by som, že slovenská kuchyňa sa môže ukázať na svetovej scéne. Slováci milujú jedlo a skvelú spoločnosť. Vedia preukázať pohostinnosť a tým veľké priateľstvá. Môžem povedať, že to nie je len nejaká skúsenosť s jedlom, ale získate prostredníctvom neho akoby aj celú slovenskú rodinu a nových priateľov.

Halusky (a traditional Slovakian cuisine)

Gepostet von Kenneth Joe Uy am Donnerstag, 14. September 2017

3. Zaujímavá kultúra pitia

Okrem dobrého jedla máte aj asi najlepšiu a najzaujímavejšiu kultúru pitia, akú poznám a ktorá je priam vašim životným štýlom. Slivovica a remeselne pripravené slovanské pivá sú jedinečné a ponúkajú úžasnú, jedinečnú chuť. Taktiež vaša zaujímavá borovička. Keď prídete na Slovensko, hneď vás privíta panák slivovice, kopa tepla a pohostinnosť.

Gepostet von Kenneth Joe Uy am Sonntag, 20. September 2020

2. Neobyčajná pohostinnosť

Už som to naznačil a môžem povedať, že toto je zrejme hlavný dôvod, prečo tak veľmi milujem Slovensko. Slovensko má oveľa viac ako nádhernú prírodu a hory, hrady či zámky, ktoré môže ponúknuť. Má hlavne bohatú a zaujímavú kultúru pohostinstva.

Slováci sú podľa mňa srdeční, priateľskí a aspoň čo som sa ja stretával, mali srdce pre cudzincov. Nikdy nezabudnem, ako ma prvýkrát privítali v slovenskom dome na Kysuciach. Nikto nevie po anglicky, ale teplo a láska tam priam prekypujú. To spečatilo dôvod, prečo je Slovensko jednou z mojich najobľúbenejších krajín, aké som navštívil!

Warm welcome from the Kekely Family in Ochodnica, Slovakia 🇸🇰

Gepostet von Kenneth Joe Uy am Donnerstag, 14. September 2017

1. Slováci (+Moraváci)

Prečo je Slovensko pre mňa jednou z najlepších krajín sveta, môžem ešte zjednodušene povedať aj inak: hlavne vďaka ľuďom, Slovákom, ktorých som mal šťastie spoznať. Slováci si myslím zažili ťažké časy, komunizmus… No svoju neľahkú históriu zvládli a premenili na niečo iné – naučili sa vychutnávať a žiť život.

Sami Slováci sú teda akoby tým najväčším klenotom Slovenska. Ukázali mi, že i na Slovensku môžem mať rodinu. Vždy som si myslel, že práve jazyk je bariérou, ale nie je potrebné hovoriť anglicky alebo slovensky, môžete vycítiť ich záujem, vrelosť a lásku, a to je skrátka to, čo ma núti zamilovať si a vrátiť sa Slovensko ešte viac.

View this post on Instagram

You will never be completely at home again because part of your heart will always be elsewhere. That's the price you pay for the richness of loving and knowing people in more than one place. As they say, home is where your heart is. It may sound so cliché but you build a home where there is pure happiness and love felt. When I went to Slovakia, not only the wonders and beauty of Carpathia and High Tatras I brought with me but also the great moments shared with good friends. If we are treated as if we belong, to a place unknown to us, we felt loved and secured and that's how I was when I was in Slovakia. The tremendous kindness and hospitality I've received from Kekely Family, František, Vašek and Honza left me in a bittersweet ending: sad that it's just for a short time but fulfilled and happy that I added another family on my circle. I am no different when I came in to Slovakia although I speak a different language, not known to their culture and tradition but the spirit of kindness and love encompass these barriers. With these pieces of memories, may these remind us that no matter where we are, we will always be under the same sky. Distance and time can't break us apart. Thank you Slovakia. Thank you Lord. 🇸🇰👆🏻 #itKENbeyouradventures #travellersnotebooks #friendship #buddies #slovakiaday #goodtimes #appreciation #mountains #mountaintop #climbing #trek #rysymountain #tatrymountains #slovak

A post shared by itKENbeyouradventures 🌏 (@xzebryx2000) on

Poznámka redakcie: Aj keď si filipínsky cestovateľ chváli Slovákov a sám nám potvrdil, že sa tu s ničím nepríjemným nestretol a vždy cítil bezpečne, nie všetci zahraniční návštevníci mali u nás vždy toľko šťastia naraziť na dobrých ľudí. Jedným z nich bol zrovna aj jeho krajan Filipínec Henry Acord, ktorý bol pred vyše dvomi rokmi napadnutý a zabitý v centre Bratislavy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech