Chceš byť bohatý v 30-tke? Drž sa nasledujúcich krokov a máš obrovskú šancu

  • Byť bohatým je snom obrovského množstva mladých ľudí. Len málokomu sa však podarí tento cieľ dosiahnuť
  • Nie je to totiž len o pozeraní motivačných videí a čítaní kníh. Tým hlavným je, samozrejme, akcia, bez ktorej sa ani lístok nepohne
  • Ak budeš konať tak, ako sa hovorí v nasledujúcich bodoch, tvoja šanca na to, že sa budeš mať dobre rapídne narastie
bohatstvo
flickr
  • Byť bohatým je snom obrovského množstva mladých ľudí. Len málokomu sa však podarí tento cieľ dosiahnuť
  • Nie je to totiž len o pozeraní motivačných videí a čítaní kníh. Tým hlavným je, samozrejme, akcia, bez ktorej sa ani lístok nepohne
  • Ak budeš konať tak, ako sa hovorí v nasledujúcich bodoch, tvoja šanca na to, že sa budeš mať dobre rapídne narastie

Plánovanie je kľúčové

Bez plánovania sa jednoducho ďaleko nepohneš. Ak nemáš cieľ, ktorý chceš dosiahnuť, plávaš životom ani nevieš kam. Mal by si si rozplánovať všetko vrátane rozpočtu, aby si sa vyhol strmým pádom.

Zarábaj viac

Ak chceš zarobiť „majland“, budeš musieť robiť také kariérne rozhodnutia, ktoré ti zarobia naozaj viac. Maj oči otvorené a sleduj každú príležitosť, ktorá ti môže priniesť viac peňazí. Ak teda nájdeš lepšie platenú verziu toho, čomu sa venuješ dnes, choď do toho.

Nájdi si viacero možností príjmu

V dnešnom svete musíš robiť viac, ak chceš aj viac zarobiť. Platy sú totiž poriadne nízke a neexistuje iná možnosť ako hľadať viacero možností príjmu. Nie je to moc potešujúce, ale je to tak. Pozitívum je to, že sa naučíš mnoho nového. Neboj sa teda aspoň nejaký čas venovať aj dvom prácam naraz.

Pasívny príjem je prvým krokom k bohatstvu

Sen mnohých ľudí je nič nerobiť a zarobiť. Medzikrokom k tomuto náročnému cieľu je vybudovanie pasívneho príjmu. Môže to byť príjem z investícií alebo ponúkneš nejaké digitálne produkty. Dnes je obrovský boom internetových podnikateľov. Využi to, ak niečo ovládaš.

Zníž si životné náklady

Každý jeden úspešný človek si musel v začiatkoch poriadne odopierať. A to budeš musieť urobiť aj ty, ak sa chceš mať v budúcnosti lepšie. S peniazmi treba totiž pracovať opatrne a rozhodnúť sa do čoho ich investovať. Veľkým vzorom by mohol byť Warren Buffett, ktorý žije pomerne skromne, aj keď patrí medzi najbohatších ľudí sveta.

Začni podnikať čím skôr

Podnikanie je slovo, ktoré vzbudzuje strach. Je to obrovská neistota. Hotové peklo pre nezasväteného človeka, ktorý sa spolieha na istotou zamestnania. Je však obrovskou možnosťou a skratkou k tomu, aby si sa mal v budúcnosti lepšie ako bežný zamestnanec. Okrem toho je to obrovská škola života. Začni čím skôr, ak máš v hlave nejaký nápad.

Neboj sa riskovať

Nenadarmo sa hovorí, že risk je zisk. Ľudia riskujú neradi, a preto pracujú v zamestnaniach, ktoré ich nebavia. Jednoducho povedané neradi sa pohybujú po tenkom ľade, ktorý predstavuje riziko. Tomu však zodpovedajú aj ich výsledky. Ak nechceš byť šedou ovcou v dave, neboj sa riskovať. Práve to je cesta k tomu aby si sa mal lepšie.

Nájdi si mentora

Mentor je človek, ktorý si prešiel tvojou cestou a vie, aké prekážky môžu na teba čakať. Neodmietni preto jeho pomoc. Keď je človek mladý, častokrát odmieta pomoc zvonku. Myslí si, že je najmúdrejší. Nie je to však tak.

Investuj hlavne do seba

Najlepšou investíciou je investovanie do seba samého, do vzdelania alebo zážitkov. Sleduj to, v čom si dobrý a neboj sa obetovať peniaze, aby si bol ešte lepší. Táto investícia ti môže v budúcnosti priniesť hotový poklad.

Obklop sa priateľmi, ktorí chcú byť bohatými

Hovorí sa, že tvoje okolie formuje tvoje názory. Ak je to naozaj pravda, tak má väčšina z nás poriadny problém. Preto, ak máš možnosť, obklopuj sa ľudmi, ktorí majú podobné ciele a sny a neboja sa slova bohatstvo. Ak tráviš čas s úspešnými, zaručene sa zmení tvoj pohľad na peniaze.

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech