Chceš sa odlíšiť od davu? Natiahni si na nohy dizajnové ponožky vyrobené šikovnými Slovákmi

  • Ak chceš zaujať okolie, ale nemáš na drahé dizajnérske oblečenie alebo musíš trčať celý deň v obleku, je tu ešte jedna možnosť. Zaujať ponožkami. V spoločnosti nenápadne vyhrnieš nohavice a tvoje okolie si určite všimne pestrofarebné ponožky, ktoré hýria všetkými farbami a vzormi. Potešujúce je, že ich vyrábajú priamo Slováci.
collageqwdqwd
FB/OneSock, FB/Funny Sox
  • Ak chceš zaujať okolie, ale nemáš na drahé dizajnérske oblečenie alebo musíš trčať celý deň v obleku, je tu ešte jedna možnosť. Zaujať ponožkami. V spoločnosti nenápadne vyhrnieš nohavice a tvoje okolie si určite všimne pestrofarebné ponožky, ktoré hýria všetkými farbami a vzormi. Potešujúce je, že ich vyrábajú priamo Slováci.

Vďaka ponožkám sa tak môžeš stať úplne človekom. Na Slovensku dokonca pôsobí viacero výrobcov pestrých ponožiek. Každý jeden sa tie svoje snaží presadiť iným štýlom. Aké prekvapenia majú slovenskí výrobcovia v rukáve?

ponožky funnysoxZobraziť celú galériu (5)
zdroj: funnysox.com

FunnySOX

Značka FunnySox ponúka pestrofarebné ponožky od výmyslu sveta. Každý si tu nájde tie svoje odvážne vzory a tvary. Samotná spoločnosť FunnySox je veľkým experimentátorom hlavne v balení ponožiek. Od krabičiek a darčekových škatuliek až po obaly na vajíčka. Nápad na výrobu netypických ponožiek vznikol v hlave jedného zo zakladateľov firmy pri putovaní po chudobnej Etiópii. Miestnemu chlapcovi sa totiž veľmi páčili jeho ponožky.

OneSock

OneSock je firma, ktorá si ide svojou vlastnou cestou. Už názov napovedá, že budeš mať niečo do činenia iba s jednou ponožkou. A je to naozaj tak. Aj keď dostaneš dve ponožky, ani jedna nebude rovnaká. Je dokonca možné nakombinovať si ich podľa svojho želania. O grafický návrh ponožiek sa starajú tiež šikovní ľudia vďaka aplikácii, pomocou ktorej je možné navrhovať vlastné dizajny a ponožky vznikajú aj v spolupráci so známymi kapelami či športovcami.

Fusakle

Výrobca značky fusakle.sk patrí medzi top producentov vlastných ponožiek na Slovensku. Ich produkty zožali veľký úspech. Sú v ponuke mnohých Eshopov, ba nájdeš ich dokonca aj v obyčajných obchodoch. Vďaka kompletnému návrhu a výrobe na Slovensku dostaneš naozaj kvalitný produkt zabalený v dizajnovo peknej plechovej krabičke. Výrobcovia proste myslia na všetko. Okrem toho chcú v blízkej budúcnosti do procesu návrhu dizajnu zapojiť aj svojich zákazníkov.

Puojd

Puojd.sk ide na to úplne opačne. Motívom ich ponožiek sú prevažne témy týkajúce sa v maximálnej miere Slovenska, zachytené v humornej forme. Ponožky sa vyrábajú tradične, ale firma drží krok s dobou a prináša technologické inovácie. Jedna jediná ponožka prejde dlhú cestu, kým sa dostane na pulty predajní.

Folkies

Na folkies.sk nájdeš pravé slovenské ponožky. Tak znie aj slogan firmy. Inšpiráciou pre grafický dizajn svojich produktov bolo veľmi obľúbené miesto na Slovensku. Konkrétne na nich použila grafické prvky zo známej dedinky Čičmany, ktorá je tiež veľmi obľúbená u tvorcov tričiek. Vzory bielych ornamentov z dreveníc tak môžeš nosiť pekne na svojich nohách a okolie si to zaručene všimne. Ponožky sú vyrábané naozaj v top kvalite a vydržia aj náročné podmienky vďaka kvalitnej bavlne a vlákna s názvom Prolen.

Toto vlákno sa na Slovensku vyrába už od roku 1974 a je vyvážané do celého sveta. Používajú ho svetoví výrobcovia športového oblečenia. Oblečenie z Prolenu je ľahké, odvádza vlhkosť a udržiava ideálnu teplotu tela v každom počasí. Pomer bavlny a Prolenu sa líši v závislosti od využitia ponožiek.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK