Chceš si finančne prilepšiť? Tu je 10 jednoduchých spôsobov, ako zarobiť peniaze

Dominika Kassová / 25. októbra 2015 / Lifehacking

Aj ty si si vždy prial mať v peňaženke o niečo viac peňazí? Ó áno. Na tie štýlové šaty vo výklade alebo parádnu elektronickú vecičku, na letnú dovolenku alebo jednoducho len pre pokoj na duši, že sa tvoja finančná situácia zlepšila. Všetci to poznáme. Nasledujúci zoznam obsahuje pár overených tipov, ako zarobiť pár desiatok, či niekedy aj stoviek eur. Navyše ťa to nebude stáť veľa času.

 

1. Zrecykluj svoj starých telefón

Určite máš doma v šuplíku starú Nokiu alebo Motorolu. Ak sa ich rozhodneš predať, môžeš za ne dostať pár eur. Nie, žiadny tvoj známy ich od teba určite nekúpi, no existujú spoločnosti ako vykupmobilov.sk, ktoré ich vykupujú a zasielajú do Ázie, kde ich zrecyklujú. Do predaja môžeš zapojiť aj členov rodiny.

 

 

2. Buď šťahovákom na polovičný úväzok

Ponúk na sťahovacie práce je na Facebooku mnoho, stačí sa pridať do skupiny Susedská obživa alebo Brigády. Aj keď sa tento džob týka skôr chlapcov, no na svoje si prídu aj dievčatá prenášaním ľahkých vecí či upratovaním.

 

3. Recenzuj hudbu za honorár

Všetci nadšenci dobrej hudby budú túto prácu milovať! Všetko, čo potrebuješ, je vypočuť si a ohodnotiť pesničku neznámej kapely, či umelca na Slicethepie. Síce to bude chvíľu trvať vybudovať si reputáciu, no behom desiatich minút denne si za mesiac môžeš zarobiť i 50$.

 

 

4. Roznášaj letáky

Síce to znie, ako nelákavá práca, no na Facebooku je mnoho skupín, v ktorých užívatelia ponúkajú jednorázové brigády na roznášanie letákov. Väčšinou ide o tri hodiny roznášania pred nákupnými strediskami, no zamestnávateľ platí brigádnikom aj 3,50 eur na hodinu, čo nie je na zahodenie.

 

5. Rozpredaj svoj šatník

Dámy, toto je perfektná možnosť práve pre vás. Isto aj vy máte v šatníku oblečko, ktoré ste mali na sebe povedzme tak trikrát a teraz vás mrzí, že ste ho vôbec kúpili. Šaty, ktoré už nemáte chuť nosiť alebo vám nepadnú, môžete predať na internete. So slovenských stránok to môžete skúsiť na bazos.sk alebo mimibazar.sk.

 

 

6. Testuj webové stránky za odmenu

Mnoho veľkých spoločností hľadá ľudí, ktorí by im poskytli spätnú väzbu. Samozrejme, že im za to neváhajú zaplatiť. Za jeden podpis môžeš zarobiť 0,20$ a za vyplnenie dotazníka aj 15$. Ak ovládaš trochu angličtinu, skús to na stránkach Feedback Army, Enroll či You Eye.

 

7. Predaj svoje CD-čká, hry či DVD-čká

Možno budeš opäť prekvapený, ale dnes sa nájdu zberatelia, či doslova spoločnosti, ktoré lovia tieto vecičky typické pre posledné dve desaťročia. Napríklad Music Magpie platí od niekoľkých centov po desať dollárov za staré veci.

 

8. Daj si zaplatiť za kamarátstvo

Prenájom priateľa je v USA úplne legálnou službou. Ľudia tam ochotne ponúkajú svoje priateľstvo (a nič viac!) od 10$ do 50$. Na stretnutiach potom dvojice pijú kávu, idú do reštaurácie na večeru, či do kina na dobrý film. K nám tento trend ešte nestihol doraziť, no nikdy nevieš, kedy natrafíš na osamelého človeka, ktorý ti rád zaplatí na spoločnosť.

 

 

9. Predávaj vintage veci na Etsy

Určite sa v tvojej skrini nachádzajú retro veci po babke alebo dedkovi. Na e-shope Etsy sa môžeš stať predajcom a získať nejaké peniaze naviac. My Slováci máme totiž starožitostnosti, ktoré inde vo svete nenájdeš. Napríklad taká keramika s majolikou. Otvor si obchod, nafoť si veci, ktoré chceš predať, naceň ich a čakaj, kedy sa ti ozve prvý klient. Za jednu vec si e-shop účtuje 0,20$ na štyri mesiace.

 

10. Ponúkni online hodiny

Ak si v niečom dobrý, vďaka internetu sa môžeš stač lektorom. Nemusíš mať ani pedagogické chopnosti, stačia ti iba tvoje zručnosti. Ak napríklad hráš na gitare a v tvojom meste nie je nikto, kto by mal záujem o doučovanie, skús učiť cez Skype alebo Facetime.

 

Zdroj: lifehack.org

 

Pridať komentár (0)