Chceš zarábať 150-tisíc eur ročne? Tu máš návod, ako na to

DOMINIKA KASSOVÁ / 7. septembra 2015 / Lifehacking

Poznáš človeka, ktorý by odmietol takúto ročnú mzdu? Ja nie. Ale poznám spôsob, ako sa k takémuto platu môžeš dopracovať. Stačia ti na to vhodné skúsenosti, odvaha, dobrá znalosť angličtiny a samozrejme pekelná dávka šťastia. O čo ide?

 

Facebook. Tento fenomén je dnes najrozšírenejšie používanou sieťou na svete. Počas uplynulých pár rokov sa však stal omnoho dôležitejšou vecou, ako iba sociálnou sieťou. Je tomu tak, pretože za jeho menom stojí armáda dizajnérov, inžinierov, manažérov a mnohých ďalších schopných pracantov, ktorí zabezpečujú, aby všetko fungovalo hladko. Z tohto dôvodu vyhľadáva spoločnosť neustále nové talenty. Použitím dát zo siete Glassdoor, ktorá pomáha vyhľadávať pracovné možnosti, vytvoril portál businessinsider.com zoznam najvyšších platov, ktoré ako zamestnanec Facebooku dostaneš. Usporiadané sú od najnižšej platenej pozície.

 

 

19. Software Engineer III

Mzda: 113 830$

Podľa popisu práce na stránke salary.com zahŕňa tento typ inžinierstva dizajn, vývoj a písanie softvéru. Zvyčajne sa pre túto pozíciu vyžaduje štyri až šesť rokov praxe, no Facebook má zaiste svoje vlastné špecifické predpoklady, čo musí uchádzač bezpodmienečne spĺňať.

 

18. Application Operations Engineer

Mzda: 114 197$

Facebook potrebuje chytrých, talentovaných inžinierov, ktorí veci udržia rýchlo a efektívne v pohybe. Podľa opýtaných na portáli Glassdoor, Facebook vyberá pre tieto pozície primárne ľudí ovládajúcich administráciu linuxu.

 

17. Partner Engineer

Mzda: 116 862$

Ako partnerského inžiniera budú od teba požadovať pomoc strategickým partnerom spoločnosti budovať a speňažiť aplikácie, ktoré používa Facebook. Na túto pozíciu potrebuješ najmenej štvorročnú prax ako softvérový inžinier, technický konzultant alebo partnerský inžinier.

 

 

16. User Interface Engineer

Mzda: 120 987$

To, ako Facebook vyzerá a ako ľahko sa používa, sú kľúčovými vecami pri skúsenostiach užívateľa. Očividne však táto pozícia vyžaduje viac ako len cv-čko s impozantnou profesnou minulosťou. Jeden používateľ spomínaného webu Glassdoor sa vyjadril, že počas výberového kola musel absolvovať deväťhodinový test.

 

15. Software Engineer

Mzda: 125 515$

Facebooku potrebuje tých najlepších softvérových inžinierov. Spoločnosť na svojej stránke tvrdí, že je bežné mať po pár dňoch vonku už to, čo napísali a vyskúšali na svojich testovacích serveroch. U iných spoločností to zvyčajne zaberie mesiace.

 

14. Product Marketing Manager

Mzda: 126 142$

Robiť dobré meno značke Facebook a prezentovať ho médiám a potenciálnym partnerom je veľmi dôležité. Z tohto dôvodu je pozícia produktového manažéra marketingu jednou z najvyššie platených pozícií vo Facebooku.

 

13. Network Engineer

Mzda: 132 129$

Ako sieťový inžinier by si zodpovedal za zabezpečenie správneho chodu rôznych aspektov platformy Facebooku. V súčasnosti má Facebook otvorených 26 pracovných miest v rôznych kategóriách pre sieťových inžinierov.

 

 

12. Product Designer

Mzda: 133 810$

Facebook potrebuje produktových dizajnérov, ktorí vedia uchopiť vo veľkom konceptuálne myšlienky a kreatívne riešiť problémy, aby z toho vyznikli hodnotné produkty. Na túto pozíciu budeš podľa popisu práce potrebovať ovládať front-end programovanie a vybudovanie aplikácie.

 

11. Production Engineer

Mzda: 134 775$

Ako produktový inžinier by si bol zodpovedný za to, že produkty z Facebooku budú šlapať ako švajčiarske hodinky a že budú schopné sa rozvíjať.

 

10. Front-End Engineer

Mzda: 136 131$

Facebook momentálne vo svojej centrále v Menlo Parku otvára pozíciu orientovanú priamo na spotrebiteľa. Človek, ktorý ju bude zastávať, sa bude predovšetkým sústreďovať na prácu s jej najväčšími produktmi, ako napríklad Newsfeed.

 

9. Software Engineer IV

Mzda: 136 833$

Vedel si, že softvérový inžinier vo Facebooku je jeden z najhodnotnejších zamestnancov? Čím vyšší level inžiniera zamestnanec zastáva, tým vyššiu možnosť má zarobiť si seriózne prachy v tejto spoločnosti.

 

 

8. Research Scientist

Mzda: 137 134$

Výskumný vedec je vo Facebooku na to, aby na základe analýz a zhromaždených dát zodpovedal dôležité otázky týkajúce sa produktov Facebooku. Pri svojej práci využívajú vedecké postupy, ktoré im umožňujú zistiť, čo v skutočnosti funguje a čo nie, a čo je ešte možné pod platformou Facebook vytvoriť.

 

7. Data Scientist

Mzda: 137 184$

Odkedy sa z Facebooku stala masívna platforma, spoločnosť potrebuje do svojich radoch nadaných dátových expertov. Ich úlohou je viesť výskum a pomáhať pri strategických rozhodnutiach. Momentálne sú otvorené niektoré pozície dátových vedcov v ekonomickom, infraštruktúrnom a produktovom sektore.

 

6. Database Engineer

Mzda: 141 635$

Práca databázového inžiniera spočíva v dizajne a monitorovaní komplexných databáz. Vo veľkej spoločnosti ako je Facebook je to vskutku náročná úloha, no je dobre zaplatená.

 

5. Technical Program Manager

Mzda: 146 282$

Ako už z názvu vyplýva, technický programový manažér zodpovedá za vedenie centrálnych tímov, ktoré posilňujú rôzne produkty Facebooku.

 

 

4. Produkt Manager

Mzda: 147 469$

Úlohou produktového manažéra je, aby veci vo Facebooku bežali súbežne. Zabalia produkt od viacerých tímov a zariadia, aby bol zaslaný včas. Vzhľadom k závratnej rýchlosti, pri ktorej Facebook dodáva väčšinu svojich produktov, títo manažéri sú nadmieru zásadoví.

 

3. Software Engineer V

Mzda: 157 080$

Inžinieri označení ako “Software Engineer V” potrebujú zvyčajne 8 až 10 rokov praxe, aby mohli zastávať túto pozíciu.  Tu ti už základ php nestačí…

 

2. Senior Software Engineer

Mzda: 160 638$

Títo machri patria k najzbehlejším inžinierom spoločnosti s najväčším množstvom skúseností. Niet divu, že ich Facebook aj dobre zaplatí.

 

1. Engineer Manager

Mzda: 166 561$

V prepočte až 150-tisíc eur dostane ročne človek zastávajúci túto pozíciu. Ich úlohou je budovať a menežovať tím inžinierov zodpovedných za špecifické produkty, akými sú napríklad dátové analýzy Facebooku. Od týchto manažérov sa očakáva, že budú riešiť o niečo viac problémov, ako typickí softvéroví inžinieri.

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)