Chystá sa vesmírna misia, ktorá nemá obdoby. Pokryjeme Mesiac internetom

  • Dobývanie vesmíru, ktoré bolo na vrchole pred mnohými desiatkami rokov, sa opäť obnovuje
  • Vďaka šikovným ľudom sa prieskum vesmíru v priebehu pár rokov posunie na iný level ako tomu bolo doteraz
  • Vôbec po prvýkrát sa napríklad vyberieme na Mesiac za účelom vybudovania internetového pripojenia
mesiac
facebook.com
  • Dobývanie vesmíru, ktoré bolo na vrchole pred mnohými desiatkami rokov, sa opäť obnovuje
  • Vďaka šikovným ľudom sa prieskum vesmíru v priebehu pár rokov posunie na iný level ako tomu bolo doteraz
  • Vôbec po prvýkrát sa napríklad vyberieme na Mesiac za účelom vybudovania internetového pripojenia

SpaceX a Blue Origin sú dve najprogresívnejšie firmy, ktoré sa chystajú na výskum záhady menom vesmír. Zabudni na NASA! Tá jednoducho zaspala dobu a dnes využíva služby Elonovej SpaceX. Posledná misia programu Apollo sa uskutočnila v roku 1972 a ľudstvo ovládol skepticizmus. Viera v to, že si zopakujeme aspoň let na Mesiac, sa rozplývala rýchlejšie ako para nad hrncom. Noví podnikatelia v tejto oblasti však majú s výskumom vesmíru obrovské plány.

Najsmelšie myšlienky má určite Elon Musk, ktorý sa priam zasnene rozplýva nad Marsom. Práve tu by sme mali žiť v prípade, že by sa na nás naša planéta „nahnevala“ a rozhodla sa nám poriadne skomplikovať život. Stojíme na prahu niečoho nového a toto si uvedomujú aj mnohé firmy, ktoré chcú hrať hlavnú úlohu v tomto veľkolepom predstavení. Najďalej z pozemských firiem chcú zájsť tieto dve: Vodafone a znovuzrodená Nokia.

Audi dodá sympatické vesmírne vozidlo

Práve táto dvojka chce byť prvou, ktorá pokryje mimozemskú oblasť pozemskou technológiou. Pomocnú ruku im pri tomto nebezpečnom vesmírnom manévri podalo Audi. No a s týmto šialeným nápadom prišlo zoskupenie PTScientists (Part-Time Scientists), ktoré sa rozhodlo vybudovať na Mesiaci pokrytie modernou 4G LTE sieťou. Táto však nebude určená pre prípadných mimozemských obyvateľov Mesiaca. Cieľom je vytvoriť bezdrôtové spojenie medzi naším levitujúcim susedom a planétou Zem. Združenie PTS poskytuje domov dobrovoľným vedcom a inžinierom. Ich hlavným cieľom je práve misia na Mesiac.

O tom, že to myslia naozaj vážne, svedčí aj šibeničný termín, do ktorého chcú všetko stihnúť. Celá vesmírna misia by sa mala pravdepodobne odohrať v budúcom roku. Tento systém sa buduje za jediným účelom – prenášať dáta, ktoré získame z prieskumu Mesiaca a na prieskum potrebujeme nejaké mesačné vozidlo. Prst ukázal na automobilku Audi. Práve tá by mala vyrobiť stroje, ktoré by to mali s prehľadom zvládnuť

Prečo práve Audi? Dobra otázka, keďže automobilka nemá skúsenosti s prieskumom vesmíru. Na Zemi však patrí medzi najlepších výrobcov vozidiel, a tak firmu pravdepodobne nerozhádže prašný povrch Mesiaca. A ako to bude celé fungovať? Terénne vozidlá Audi budu brázdiť povrch Mesiaca a zaznamenávať dáta. Tie sa následne pošlú na Zem, kde ich zachytí telekomunikačná veža Vodafone. Odtiaľ poputujú do centrály PTS. Vybavenie vynesie na Mesiac firma SpaceX. Ak by sa tento let podaril, bude to ďalší míľnik pre Elona Muska a vôbec prvý let na povrch Mesiaca od čias programu Apollo.

zdroj: czechcrunch.cz , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech