Čínska armáda vyrobila nebezpečnú laserovú zbraň budúcnosti. Pri zásahu človek vzbĺkne ako fakľa

  • Čínska armáda má v rukách laserovú zbraň budúcnosti
  • Je úplne tichá, vyžaruje neviditeľný lúč a dokáže zneškodniť živý cieľ na diaľku
  • Čínske špeciálne jednotky tak získajú poriadnu taktickú výhodu
zbraň
Chendu Hengan Police Equipment
  • Čínska armáda má v rukách laserovú zbraň budúcnosti
  • Je úplne tichá, vyžaruje neviditeľný lúč a dokáže zneškodniť živý cieľ na diaľku
  • Čínske špeciálne jednotky tak získajú poriadnu taktickú výhodu

Novinka z laboratórií čínskej armády nie je len takou obyčajnou zbraňou. Je to plnohodnotná laserová zbraň budúcnosti, ktorá nevyužíva žiaden strelný prach a ani projektily. Pri správnom použití by nemala spôsobiť smrť páchateľa. Zbraň, ktorá pripomína laserové zbrane zo sci-fi filmov nie je žiadnym obrom, ako by sa dalo čakať v prípade noviniek. Má veľkosť legendárneho samopalu AK-47 a váži presne tri kilogramy.

prototypZobraziť celú galériu (1)
zdroj: Chendu Hengan Police Equipment

Po dizajnovej stránke sa na klasické moderné zbrane určite nechytá, ale časom sa môže táto situácia zlepšiť. Jedná sa totiž o prvú verziu. Čo sa však ukrýva pod hranatým telom? Keďže sa však jedná o laserovú zbraň je jasné, že vo vnútri bude určite batéria s poriadnou kapacitou. Konkrétne sa jedná o lítiový akumulátor. Ten dodá energiu na viac ako 1000 výstrelov o dĺžke 2 sekundy. Zbraň môže byť pripevnená na automobily, lode či lietadlá.

Na svoje si prídu chlapci zo špeciálnych zložiek

V  prvom rade by mala byť určená pre špeciálne zložky, ktoré by mali získať taktickú výhodu. Bonusom pre páchateľa je to, že nie je určená na rýchle a účinné odoslanie problematickej osoby na druhý svet. Prvotnou myšlienkou je zneškodnenie páchateľa na vzdialenosť okolo 0,8 kilometra za pomoci využitia neviditeľného lúča. Jedná sa tak o infračervený laser, ktorý ľudské oko nedokáže zachytiť. Pri zásahu okamžite spôsobuje popáleniny kože.

Takúto bolesť nevydrží ani ten najodolnejší odvážlivec pod vplyvom omamných látok. Lúč dokonca nezastaví ani oblečenie a jednoducho si vypáli cestičku v priebehu zlomku sekundy. Práve materiál oblečenia môže rozhodnúť o tom, či sa zasiahnutá osoba premení na živú fakľu alebo nie. Ak je prudko horľavý, tak má páchateľ poriadnu smolu.

Vôbec prvý prototyp zbrane s názvom ZKZM-500 bol navrhnutý Ústavom optiky a presnej mechaniky na Čínskej akadémii vied v Shaanxi. Do skutočnosti ho pretavila spoločnosť Chendu Hengan Police Equipment Manufacturing. Tvorcovia sa pýšia tým, že ich zbraň poskytuje bezpečnostným zložkám obrovskú výhodu.

Vďaka tomu, že je tichá a lúč neviditeľný nehrozí odhalenie ostreľovača. Zásah takouto zbraňou bude preto šokujúci a bude vyzerať ako nehoda. Výroba jedného kusu by mala stáť 15 000 dolárov, teda viac ako 12 800 eur. Zbraň je už pripravená na masovú výrobu. Presný dátum je však neznámy.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech