Činské startupy, ktoré to majú nakopnuté na IPO

  • Vyzerá to tak, že čínske firmy si získavajú priazeň čoraz väčšieho počtu amerických investorov. Niekoľko z nich plánuje v druhom kvartály tohto roka aj svoje IPO.
image_1393776307.jpeg
  • Vyzerá to tak, že čínske firmy si získavajú priazeň čoraz väčšieho počtu amerických investorov. Niekoľko z nich plánuje v druhom kvartály tohto roka aj svoje IPO.

Po niekoľkých rokoch poklesu sa vlani akciám čínskych technologických spoločností darilo pomerne dobre. 

 

Momo

Aplikácia Momo, ktorá vznikla ešte v roku 2011, bola jednou z prvých čínskych mobilných aplikácii a umožňovala vyhľadávanie a chatovanie s ľudmi v závislosti od ich vzdialenosti. V súčasnosti je Momo už len jednou z množstva podobných čínskych aplikácii, ktoré užívateľovi ponúkajú mobilné hry, spoplatnené stickre a iné fičúry. Minulý mesiac firma ohlásila 100 milónov registrovaných užívateľov, z čoho 40 miliónov, bolo pravidelných na mesačnej báze. Momo bolo označené za druhú najlepšie zarábajúcu ne-gamingovú  aplikáciu roku 2013 podľa portálu App Annie. Vyzerá, že dnešná doba praje messagingovým aplikáciám, čoho jasným dôkazom je LINE, ktorého monetizačný model ohromil celý svet. Cena, ktorú pred časom Facebook zaplatil za WhatsApp, dodáva odvahu a apetít množstvu ďalších podobných aplikácií.

Momo získalo financovanie od veľkých firiem, ako je napríklad e-commerce gigant Alibaba, Digital Sky Technilogies a Matrix Partners.

 

 

Xunlei

Xunlei je jednou z čínskych najobľúbenejších služieb na sťahovanie a streamovanie kontentu. Firma plánovala ešte v roku 2011 svoje IPO na americkú burzu, no rozmyslela si to, po nedostatočnom výkone amerických akcií a problémoch s vlastníckymi právami kontentu. Tento rok sa majú veci zmeniť a v druhom kvartály firma plánuje vstup na burzu. Xunlei je jednou z mála čínskych internetových spoločností, ktorá získava väčšinu svojich prostriedkov z prémiového subscription modelu. CEO Xunlei považuje tento biznis model za najlepšiu možnosť ako vymámit čo najviac peňazí od čínskych užívateľov. Subscription model nie je samozrejme jediný zdroj odkiaľ spoločnosť svoje financie získava, taktiež zarába aj na reklame a gamingových službách.

Investormi Xunlei sú Google China, Qihoo 360, IDG a zopár ďalších.

 

 

Veríme, že budú čínske technologické spoločnosti získavať čoraz väčšiu popularitu aj medzi užívateľmi v Európe a Amerike a stanú sa odrazovým mostíkom k rozvoju čínskych talentov a  startupovej scény.

Zdroj: technode.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá