Čo sa stane, keď sa skríži Airbnb a WeWork?

  • Odpoveď je Zoku. Mikroapartmány, kde sa stane práca zábavou.
  • Odpoveď je Zoku. Mikroapartmány, kde sa stane práca zábavou.

Ak ťa niekedy zaujímalo, ako by vyzeralo miesto, ktoré by spájalo štýl Airbnb s coworkingovým priestorom WeWork, túto otázku si už viac klásť nemusíš, pretože tu je odpoveď.

V lete tohto roku sa v Amsterdame presne niečo takéto otvorilo. A vlastne nie tak hocičo, ale rovno hotel. Zoku hotel, ktorý takéto mikroapartmány ponúka, totiž ide s dobou a uvedomuje si potreby ľudí, ktorí cestujú aj inak ako na dovolenku a k životu potrebujú viac ako iba jednu hotelovú izbu s posteľou a kúpeľnou. Čoraz viac ľudí hľadá kompromis medzi domovom a kanceláriou. Hans Meyer, spoluzakladateľ Zoku, takýto kompromis našiel a za 123 dolárov na noc (okolo €112) ho ponúka aj tebe.

Útulná izba ti ponúka hneď viacero miest na prácu.

hj

 

Ale nezabúda ani na tú fyzickú prácu a oddych.

hz

 

Malá kuchynka dodáva izbe pocit domova, ktorý bežné hotelové izby vytvoriť nedokážu.

jju

 

Názov Zoku pochádza z japončiny a znamená „rodina, kmeň alebo klan“, takže jeho použitie v názve hotela má svoj dôvod.

k

 

Izby sú navrhnuté pre mladých podnikateľov, ktorí sú často na cestách alebo pracujú pre zahraničné firmy, mnohokrát aj v iných časových zónach. Sú to takzvaní globálni nomádi.

ninf

 

Pracovná doba v novodobých firmách sa mení a takíto ľudia potrebujú pracovať kedykoľvek počas dňa či noci.

ning

 

Hotel Zoku ponúka prostredie, v ktorom je takáto práca prirodzená a človek tu nájde všetko, čo potrebuje.

ubv

 

Na rozdiel od hotelových izieb, kde sa nachádza posteľ a v lepšom prípade aj malý stolík, v Zoku apartmánoch dominuje najmä stôl, ktorý je vhodný ako na samostatnú prácu, tak aj na pracovný meeting.

ui

 

Ak nechceš skončiť v nudnej hotelovej izbe zatvorený medzi štyrmi stenami alebo opäť v kancelárií, Zoku so svojím neformálnym pracovným prostredím je pre teba to pravé.

yti

 

 

Pri dizajnovaní sa brala do úvahy aj potreba socializácie, a preto sa nezabúda ani na spoločné priestory, kde máš možnosť nie len pracovať, ale aj užívať si raňajky, kávu či brainstormovať s kolegami alebo kýmkoľvek, kto ti vojde do cesty a bude zdieľať rovnakú myšlienku.

nk

Hotel zatiaľ nájdeš iba v Amsterdame, no myšlienka, ktorá vyhrala 2015 Radical Innovation Award (súťaž, kde sa hľadá inovatívny hotelový koncept) spomedzi 50 súťažiacich z 28 krajín, sa bude určite ďalej rozrastať. V nasledujúcich 10 rokoch je v pláne otvoriť Zoku hotely na ďalších 50 miestach sveta. Medzi prvými by mali byť otvorené hotely v USA do roku 2018 a hneď dve lokácie sa do roku 2020 chystajú aj v Paríži.

Amsterdamský Zoku hotel ponúka 133 izieb, čo na prvý pokus nie je rozhodne málo. Ak si na cestách a v blízkej budúcnosti sa ocitneš v Amsterdame, určite choď vyskúšať a nezabudni sa podeliť o svoj zážitok :)

casas-un-loft-lleno-secretos-l-r3jrjg

zdroj článku fotografií a titulnej fotografie: businessinsider.com

Najnovšie video