Čo všetko chce Elon Musk stihnúť do roku 2020?

  • Elon Musk je známym workoholikom. Jeho systém práce je dosť rozvetvený. Namiesto toho, aby si určil maximálne dva najdôležitejšie ciele a pracoval prioritne na nich ide cestou minimálne piatich cieľov naraz. Na splnenie všetkých si dal čas tri roky. Podarí sa mu dosiahnuť každý jeden z nich?
Tesla plánuje veľké novinky
newsfirst.lk/tesla-com
  • Elon Musk je známym workoholikom. Jeho systém práce je dosť rozvetvený. Namiesto toho, aby si určil maximálne dva najdôležitejšie ciele a pracoval prioritne na nich ide cestou minimálne piatich cieľov naraz. Na splnenie všetkých si dal čas tri roky. Podarí sa mu dosiahnuť každý jeden z nich?

Elonove firmy pokrývajú tri dôležité oblasti. Jednou sú elektrické vozidlá, druhou sú vesmírne plavidlá a treťou solárna energia. Jedným z top cieľov, ktoré má na nasledujúce roky je pretlačenie firmy Tesla do všetkých kútov sveta. Prvým krokom je prienik firmy do Číny, ktorá sa postupne stáva automobilovou veľmocou. V krajine chce Tesla postaviť novú výrobnú halu v priebehu troch rokov.

Druhým plánom nepriamo súvisiacim s automobilmi Tesla je kompletné dokončenie výrobných hál v komplexe Gigafactory 1, v ktorom sa budú postupne vyrábať akumulátory pre vozidlá Tesla. Vďaka inovatívnej výrobe a minimalizácii  plytvania by sa mala výrobná cena akumulátorov znížiť až o 30 percent. Do konca roka 2018 by mala Gigafactory dokázať sama vyprodukovať množstvo batérií, ktoré dnes vyrobia všetci svetoví výrobcovia dohromady.

Nedokončená Gigafactory spôsobila zabrzdenie výroby cenovo dostupných vozidiel Tesla Model 3, a to vďaka nedostatku kapacít pre masovú výrobu akumulátorov pre automobil. Aj napriek miernemu posunu o tri mesiace sa cieľ nezmenil a Elon plánuje do roku 2020 vyrábať milión vozidiel ročne.

Elon MuskZobraziť celú galériu (4)
zdroj: newsfirst.lk

Chystajú sa aj nové modely vozidiel. Prvým by malo byť kompaktné SUV-čko – Model Y s plánovaným uvedením niekde medzi rokmi 2019-2020. Automobil bude postavený na úplne novej platforme. Druhým strojom bude ťahač, o ktorom mnoho nevieme. Elon sa však vyjadril, že ľudia z oblasti nákladnej prepravy sú vozidlom nadšení. Viac by sme sa mali dozvedieť už tento mesiac. Posledným plánovaným modelom by mal byť elektrický pick-up, ku ktorého odhaleniu by malo dôjsť v priebehu roku 2018.

Knight Rider čoskoro realitou

Dokonalé autonómne riadenie vozidiel je zatiaľ hudbou budúcnosti. Musk však tvrdí, že príde oveľa skôr než sa predpokladalo. Pravdepodobne už v roku 2019 sa dočkáme plnohodnotného autonómneho vozidla, ktoré je natoľko dokonalé, že za volantom budeme môcť spať. Toto je možné vďaka nasadzovaniu nového hardvéru od firmy Nvidia, ktorý je 40 násobne výkonnejší ako predchádzajúci systém.

gigafactory 1Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: teslarati.com

Kompletným novým systémom je možné vybaviť všetky vozidlá od Tesly, avšak nebude to zadarmo. Pripraviť by si si mal v prepočte 6800 eur. Plánovaný je aj test, pri ktorom vozidlo prejde cez celú Ameriku bez zásahu posádky, a to v roku 2018. Pre všetkých majiteľov autonómnych vozidiel Tesla sa pripravuje aj možnosť zárobku. Jednoducho dostaneš zaplatené za to, že dovolíš automobil využívať aj iným ľudom.

Vďaka mobilnej aplikácii budeš mať prehľad o výške zárobku. Viac o tejto službe by sme sa mali dozvedieť tento rok. Prioritou pre Elona je automatizácia výroby v maximálnej možnej miere. Gigafactory 1 by mala byť vybavená automatickou linkou na výrobu akumulátorov. To isté by malo časom postihnúť aj výrobnú linku pre automobily, vďaka ktorej by mala byť výroba rýchlejšia ako nikdy predtým.

Plánuje sa aj navýšenie budovania nabíjacích staníc na celom svete a výstavba väčších nabíjacích fariem s doplnkovými službami. Okrem automobilového biznisu sa plánuje rozbehnúť aj solárna divízia. Elonova Solar City plánuje presunúť výrobu solárnych striech do nového výrobného komplexu Gigafactory 2 už do konca tohto roka.

zdroj: businessinsider.com , businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech