Cristiano Ronaldo: Ako míňa svoje peniaze najpopulárnejší športovec sveta?

  • Cristiano Ronaldo je najznámejším športovcom na svete a jeho meno je silnou značkou
  • Peniaze sa mu sypú nielen za kvalitne odvedenú prácu na trávniku, ale štedro platia aj značky s ktorými spojil svoje meno
  • Ako však míňa svoje milióny?
ronaldo
flickr
  • Cristiano Ronaldo je najznámejším športovcom na svete a jeho meno je silnou značkou
  • Peniaze sa mu sypú nielen za kvalitne odvedenú prácu na trávniku, ale štedro platia aj značky s ktorými spojil svoje meno
  • Ako však míňa svoje milióny?

Futbalový svet má len pár mien, ktoré sú známe aj za hranicami tohto zaujímavého športu, kde sa dva tímy ženú za loptou po dokonale upravenom trávniku. Keby si spomenul meno Ronaldo alebo Messi, ver tomu, že by bolo známe takmer každému aspoň z počutia. Jednoducho existujú osobnosti, ktoré presiahnu hranice toho, čomu sa venujú. Takéto výnimočné zjavy nenájdeš len vo futbale, ale aj v iných odvetviach.

pódium

Nike ho zbožňuje

Ak si tipoval Ronalda, tipoval si správne. Je to naozaj tak, Cristiano Ronaldo je najznámejším športovcom, aký kedy chodil po našej planéte. Jeho popularitu potvrdzuje aj počet sledovateľov jeho profilov na sociálnych sieťach. Len na Facebooku ho sleduje viac ako 122 miliónov ľudí. Populárny Instagram dokonca 130 miliónov fanúšikov.

kfc

Popularita však neznamená, že je aj najbohatším športovcom. Právom mú však patrí tretia priečka. Prvé miesto patrí veľkohubému Floydovi Mayweatherovi a druhú priečku obsadil jeho veľký konkurent Lionel Messi, ktorý síce krásou neoplýva, ale futbal hrá o čosi lepšie.

Ronaldo však nie je žiaden chudobný príbuzný. Za posledných 12 mesiacov zarobil rekordných 108 miliónov dolárov. Takmer polovica z tejto sumy pochádza zo spolupráce so známymi značkami v oblasti zdravia či športu. Takmer každý pozná napríklad Herbalife alebo športovú značku Nike, s ktorou spolupracuje takmer každý lepší športovec.

bazén

Práve Nike si zvykne svoje hviezdy poistiť. Ronaldo nedávno so značkou uzatvoril lukratívnu zmluvu. Každý rok bude dostávať od Nike 25 miliónov dolárov, a to až do konca svojho života. Pri tomto tempe by jeho majetok presiahol výšku miliardy dolárov vo veku 73 rokov. Na dôchodku tak biedu trieť nebude.

Okrem top značiek v oblasti športu a zdravia má zmluvy z reťazcom KFC, spoločnosťou Samsung alebo Castrol. Jeho domáci tím mu za minulý rok vyplatil 61 miliónov dolárov. Známy futbalista má obrovskú cenu aj vo futbalovom svete. Ak by niekedy náhodou opustil svoj súčasný tím, konkurencia si musí pripraviť miliardu dolárov v prípade, že by ho chcela získať len pre seba. Ako však Ronaldo so svojimi zárobkami nakladá? V médiách pôsobí ako človek, ktorý miluje svoj vzhľad a luxus.

auto

O dom sa mu postaral celebritný návrhár

Ako správna celebrita aj Ronaldo zahorel láskou ku rýchlym autám. V jeho garáži nájdeš značky ako Lamborghini, Maserati, Bentley, Porsche či Mercedes. Celebritný člen tímu Real Madrid pobýva v Madride v luxusnej vile v časti La Finca. Fantastické obydlie mu dizajnoval architekt Joaquin Torres. Krása tohto domu ti vyrazí dych. Nie je to typický dom ako majú iní bohatí ľudia. Po dizajnovej stránke je naozaj skvostný ako zvonku tak i zvnútra.

dom

Okrem svojho domova vlastní aj luxusný apartmán v hodnote 18,5 milióna dolárov. Ten sa nachádza v Trump Tower na Manhattane. Nehnuteľnosti sú pre neho oblasťou, kde sa oplatí investovať. V rodnom meste Madeira v Portugalsku otvoril vlastný hotel. Ten je ladený vo futbalovom štýle. Christiano však nie je len podnikateľom, ale aj modelom a svoju krásu nechal pretaviť do voskovej figuríny, ktorú si zaobstaral pre seba za 30 000 dolárov. Okrem vlastnej má jednu aj v múzeu voskových figurín Madame Tussauds.

figurína

Bohatí muži sa radi hrajú, a tak nie je vôbec prekvapujúce, že Ronaldo v súkromí vystriedal viacero partneriek. Vo vzťahu bol s modelkou a herečkou ruského pôvodu, Irinou Shayk, s ktorou sa rozišiel v roku 2015. V súčasnosti má po svojom boku Georginu Rodriguez, s ktorou má dcéru Alanu Martina.

priateľka

Ronaldo a móda ide dohromady. Slávny futbalista dobre vyzerá a má vyšportovanú postavu. Práve preto sa objavil na stránkach mnohých módnych magazínov. Dokonca založil vlastnú značku CR7, ktorá vyrába spodnú bielizeň alebo vône. Svoje vyšportované telo vystavuje pravidelne chladu, aby zostalo fit a plné energie. Je totiž obrovský zástanca kryoterapie.

model

Celebritný status však nemusí byť vždy pozitívom. V prvom rade ho nemajú radi fanúšikovia konkurenčných tímov a praví chlapi, ktorí odsudzujú narcizmus. Ronaldo si však starosti nerobí. „Som bohatý, pekný a dobrý hráč, takže ľudia mi závidia. Nemám na to žiadne iné vysvetlenie,“ povedal.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech