Definícia luxusu? Táto 108-metrová mega jachta má vlastnú pláž

Lýdia Repová / 28. augusta 2016 / Zaujímavosti

Známe Nórske štúdio Hareide Design predstavilo svoj koncept tejto jachty. Názov 108m dostala práve po svojej dĺžke ktorá činí 108 metrov. Aby sa odčlenila od ostatných super jácht sveta, prichádza s viacerými zaujímavosťami, ktoré z nej robia naozaj pravý luxus

Okrem už spomínanej pláže má ešte dva bazény a obrovskú halu s oknami od podlahy až k stropu. Práve vďaka tomuto prvku sa dizajnérom podarilo prepojiť moderné zariadenie jachty s krásnou prírodou. Podľa Einara Hareideho,  zakladateľa Hereide Design, sa dnešné super jachty skôr podobajú na plávajúce luxusné budovy, ktoré majú prvky klasického luxusu. S touto hybridnou megajachtou chcú naopak podtrhnúť krásy vonkajšej prírody a meniaceho sa okolia, nie sa len zameriavať na luxusné zariadenie jachty. Celý koncept je zatiaľ len projektom, no Hareid dúfa, že sa čoskoro premení na realitu.

The Hareide Design studio has created plans for the 108m, a huge superyacht concept with some pretty special features.

Dizjan je prepojením elegancie a moderného štýlu Škandinávie.

It has a "classic" monohull design, which has the "unique combination of elegance and modernity of Scandinavian design," according to the agency.

Najzaujímavejším prvkom je pláž v zadnej časti lode, ktorá ponúka svojmu majiteľovi prístup priamo do mora.

One of the most noteworthy aspects of the ship is near the rear, where the aft of the ship lowers into the water to form its own private beach-like shallow pool.

Ak by niekto čakal klasickú piesočnú pláž, je na omyle. Tento prešpekulovaný diazjn však len podčiarkne kreativitu dizajnérov.

There's no sand, so it's more of a sloped wading pool with waves. This is just one more example of the boat's embrace of its natural surroundings.

Vo vrchnej časti sa nachádza bazén ale aj malá záhradka, ktorá ponúka dokonalý priestor na relax.

On the upper deck, a garden and infinity pool would provide a peaceful place to relax.

Dizajn celej lode je vedený v čistých jednoduchých líniách s veľkými oknami, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný výhľad.

The galleys are spacious with clean lines. No matter where you are on the ship, the outside can be clearly seen or felt.

Grand Hall ponúka priestor pre rôzne kultúrne udalosti. Aj tu je možné vidieť dominanciu veľkých okien.

Inside, the Grand Hall provides a multiuse space. Its clear glass wall provides fantastic views of the surrounding sea.

Na vrchu sa nachádzajú solárne panely, ktoré by mali zabezpečiť dostatok energie pre pomalú plavbu. V prípade, že je nedostatok energie zapnú sa dodatočné dízlové motory. Na streche sa taktiež nachádza aj priestor pre helikoptéru.

The yacht would be powered by over 3,000 square feet of solar panels that could provide enough power for the boat at low speeds. At higher ones, the diesel part of the hybrid diesel-electric engine would kick in. There's also a helipad for quick boarding and de-boarding.

Jediná chybička tejto jachty je tá, že je stále len v štádiu projektu.

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: hareidedesign.com

Pridať komentár (0)