Developer rodine ponúkol 47 miliónov eur za ich dom. Tá sa na kráľovskú ponuku vykašlala, vzdať sa ho nemieni

  • Na predmestie Sydney sa prisťahovali v roku 2006
  • Odvtedy dostali množstvo ponúk na predaj svojho domu
  • Neprijali ani jednu a ľudia ich chvália
muž na stavbe v prilbe
Ilustračný obrázok, Freepik
  • Na predmestie Sydney sa prisťahovali v roku 2006
  • Odvtedy dostali množstvo ponúk na predaj svojho domu
  • Neprijali ani jednu a ľudia ich chvália

Prijal by si abnormálne vysokú sumu peňazí za predaj svojho domu, v ktorom sa cítiš dobre? Rodina z austrálskeho Sydney sa rozhodla, že svoj obrovský pozemok nepredá developerom aj napriek tomu, že je obklopená stavbami, ktoré sa okolo nich postavili v priebehu posledných 20 rokov. 

Rodina Zammitovcov si svoj milovaný dom nedá vziať a dostáva sa jej aj podpora od susedov a miestnych realitných agentov. Tí rodinu chvália za to, že neustúpili a aj napriek astronomickým ponukám zostali na svojom pôvodnom mieste.

Podľa news.com.au dokonca Zammitovci odmietli aj ponuku vo výške 50 miliónov dolárov (cca 47 miliónov eur).

Na pozemok by sa zmestilo až 50 domov

Dom sa nachádza na predmestí Sydney s názvom The Ponds, pričom ide o areál s rozlohou približne dva hektáre. Internet obleteli letecké zábery, ktoré ponúkajú zaujímavé zábery na drastické zmeny za posledných 20 rokov. Oblasť si totiž prešla rozsiahlou prestavbou okolitých domov.

Diane Zammitová sa do nehnuteľnosti spolu so svojou rodinou presťahovala v roku 2006. V rozhovore pre Daily Mail Australia povedala, že „to už nie je to isté, ako to bývalo“. Pri pohľade na video, ktoré sa objavilo na Twitteri, však jej slová asi nikoho neprekvapia.

„Bývala to poľnohospodárska pôda posiata malými domčekmi a domčekmi z červených tehál. Každý dom bol jedinečný a bolo tam veľa priestoru, ale už tomu tak nie je,“ spomína neoblomná majiteľka. Vizuálna stránka domu sa síce nezmenila, no vyzerá, akoby do svojho susedstva ani nepatril. 

Podľa odhadov je areál nehnuteľnosti tak veľký, že by sa doň zmestil 40 až 50 nových domov. Miestny realitný maklér Taylor Bredin pre portál 7News v roku 2022 povedal, že by mohol tento blok s rozlohou 300 metrov štvorcových priniesť milión dolárov.

Rodina sa tam cíti pohodlne

Väčšina susedných pozemkov sa v roku 2012 predala za 239 dolárov za meter štvorcový, čo by pred 10 rokmi ocenilo majetok Zammitovcov na 4,75 milióna dolárov (4,45 mil. eur). Odvtedy však ceny nehnuteľností v Sydney prudko vzrástli.

Stredná cena domu v predmestí The Ponds je dnes na úrovni 1 441 750 dolárov (1,35 mil. eur). Predaj 40 alebo 50 domov za túto cenu by sa dnes rovnal 57,6 miliónom až 72,1 miliónom dolárov (53 až 67 mil. eur). To je už suma, nad ktorou by sa len málokto nepozastavil. 

Miestny zdroj pre spomínaný austrálsky portál prezradil, že hoci nie je jasné, za koľko by sa dom mohol predať, rodina Zammitových sa cíti „veľmi pohodlne“ tam, kde sa nachádza.

„Nie sú v pozícii, že by pozemok chceli, potrebovali alebo museli predať. Naozaj neviem, koľko by to mohlo stáť, ale je to posledné svojho druhu, takže je to dosť cenné.“

Realitný maklér Bredlin povedal, že Zammitovcov uznáva za to, že nepredali svoj dom v čase, keď tak v minulosti robili ostatní. Rodina sa však k vzniknutej situácii nevyjadruje a verejne nehovorí o ponukách či zámeroch do budúcnosti.

Zdroje: news.com.au, Daily Mail, Twitter/unusual_whales

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá