Dievča z Indie ohromilo svet svojím technologickým vynálezom. Spodné prádlo, ktoré chráni pred znásilnením

  • Dievča so severnej Indie sa rozhodlo pomôcť ženám a ochrániť ich pred násilníkmi
  • Oblasť, z ktorej pochádza, je totiž typická pravidelnými sexuálnymi útokmi na ženy
spodné prádlo
unsplash.com/youtube.com
  • Dievča so severnej Indie sa rozhodlo pomôcť ženám a ochrániť ich pred násilníkmi
  • Oblasť, z ktorej pochádza, je totiž typická pravidelnými sexuálnymi útokmi na ženy

Uttarpradéš je štát, ktorý sa nachádza v severnej Indii. Je vôbec najhustejšie obývaným štátom krajiny. Poskytuje domov viac ako 190 miliónom obyvateľom. Ak by sme ho porovnali s ostatnými štátmi sveta, tak by sa umiestnil na šiestom mieste, čo sa počtu obyvateľov týka. V tomto štáte sa nachádza mesto Farrukhabad, z ktorého pochádza odvážna mladá budúca podnikateľka Seenu Kumari.

Aj napriek chudobným pomerom, v ktorých vyrastá, sa jej podarilo ušetriť nejaké peniaze. Ale nekúpila si za ne žiadne nepodstatné veci, ako to býva typické v západných krajinách. Rozhodla sa inak. Za v prepočte 56 € vyrobila vlastnoručne pravdepodobne prvé extrémne odolné spodné prádlo vybavené najmodernejšou technikou. Tento produkt by mal svojej potenciálnej budúcej zákazníčke zaručiť dokonalú ochranu pred násilnými mužmi, ktorí si jednoducho vezmú to, čo potrebujú aj priamo na ulici.

Rekordný počet znásilnení

Uttarpradéš nie je bezpečným štátom. Údaje za rok 2016 potvrdili hrozivú štatistiku. Sexuálne násilie sa tu nepácha len na dospelých, ale aj deťoch. 400-percentný nárast znásilnení detí hovorí za všetko. V roku 2016 bolo znásilnených 20 000 detí. Štatistika je o to smutnejšia, že znásilnenia často končia zavraždením obete. Útoky podporuje aj nízka objasniteľnosť týchto hrozných činov.

Iba 25 % z vinníkov sa dočká spravodlivého trestu. Za všetko môže nárast počtu gangov, ktoré pozostávajú z mladých mužov, ktorí nemajú vzory ani vzdelanie a jediným cieľom ich života je zabezpečenie si financií na drogy. Ich agresivitu podporujú aj negatívne skúsenosti zo života na ulici, kde sa ešte ako mladí chlapci často stávali obeťami sexuálnych útokov od vodičov kamiónov a iných ľudí.

Ochrana v podobe spodného prádla síce nezabráni ujme na životoch, ale ochráni pred sexuálnym zneužitím. Ako funguje? Prototyp pripomína obrovské nohavičky pre ešte väčšiu ženu. Netreba mať strach, finálna veľkosť bude určite menšia. Materiál, z ktorého sú vyrobené, je odolný voči prepichnutiu nožom, ba dokonca aj guľkám. Vybavené sú kódovým zámkom, takže útočník pravdepodobne nebude mať čas tento kód uhádnuť.

Jedine, žeby mal obrovské šťastie. Takto by však vystavil svoju tvár objektívu kamery, ktorá sa nachádza pri zámku. Okrem tejto formy ochrany sa tu nachádza aj GPS modul so zariadením na privolanie pomoci. Stačí stlačiť jedno tlačidlo a bezpečnostné zložky a blízki budú upovedomení o útoku a mieste, kde sa odohral. Do finálneho produktu je ešte ďaleko, avšak dievčina sa tento vynález rozhodla okamžite patentovať. Vyrábať sa začne až po získaní kvalitnejšieho materiálu a vybavenia.

zdroj: dailymail.co.uk , firstpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK