Digitálne kiosky v prevádzkach McDonald’s sú špinavšie ako verejné toalety

  • Nebezpečie v podobe baktérií číha na nás úplne všade. V britských pobočkách McDonald's našli fekálne baktérie na každom digitálnom kiosku
  • Vyzerá to tak, že vina je na strane zákazníkov, ktorí zanedbávajú hygienu. McDonald's totiž displeje pravidelne čistí dezinfekčnými roztokmi
McDonald's
McDonald's
  • Nebezpečie v podobe baktérií číha na nás úplne všade. V britských pobočkách McDonald's našli fekálne baktérie na každom digitálnom kiosku
  • Vyzerá to tak, že vina je na strane zákazníkov, ktorí zanedbávajú hygienu. McDonald's totiž displeje pravidelne čistí dezinfekčnými roztokmi

Pravdepodobne si už počul teóriu o tom, že počítačová klávesnica obsahuje viac baktérií ako záchodová misa. Ak sa nad tým logicky zamyslíš, nedáva to veľmi zmysel. „WC je predsa definitívne špinavšie,“ povieš si. Ako však ukazujú rôzne prieskumy, nie je to úplne tak. Ak si jednoducho neumyješ poriadne ruky a následne ťukáš do klávesnice, zanecháš tam obrovské množstvo baktérií.

zákazník

Ak sa rovnakým spôsobom zachová aj ďalších 50 ľudí, klávesnica sa môže dostať do stavu, proti ktorému je aj záchodová misa slabým odvarom. Ako ukazuje aj najnovšie zistenie, ľudia si naozaj ruky neumývajú, tak ako treba. Výskum Londýnskej metropolitnej univerzity a denníka Metro, ktorý prebehol v prevádzkach v McDonald’s vo Veľkej Británii poriadne šokoval.

Milovníci hygienickej čistoty budú prekvapení

Výskumníci sa zameriavali špeciálne na dotykové obrazovky. To, čo sa zistilo ťa poriadne šokuje, hlavne ak si jeden z mála, ktorý je priam posadnutý čistotou vlastných rúk. Každá jedna z testovaných obrazoviek bola totiž kontaminovaná ľudskými výkalmi. Niektoré z obrazoviek mali na sebe dokonca baktérie listeriózy alebo stafylokoka. Výskumníci pripisujú znečistenie tomu, že ľudia si jednoducho neumývajú ruky tak ako majú.

kiosk

„Všetci sme boli prekvapení tým, koľko baktérií zo žalúdka a výkalov bolo nájdených na dotykových obrazovkách. Dotykové technológie sú čoraz viac zastúpené v našich každodenných životoch.Výsledky štúdie však ukazujú na to, že ľudia by nemali jesť hneď po tom, čo sa dotknú dotykových displejov,“ povedal Paul Matawele, ktorý je odborníkom na mikrobiológiu.

McDonald’s tvrdí, že dotykové displeje sú pravidelne čistené dezinfekčným roztokom. Okrem toho sa v každej prevádzke nachádzajú aj toalety, kde si môžu návštevníci umyť ruky. Vyzerá to tak, že vina je na strane neporiadnych zákazníkov. Matawele odporúča, aby spoločnosť používala na čistenie ešte silnejšie dezinfekčné prostriedky. Najväčším prekvapením boli reakcie ľudí, ktorí sa dozvedeli túto nebezpečnú novinku. K situácií sa stávali pomerne vlažne.

Dotykové obrazovky sa v pobočkách McDonald’s rozšírili z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom prečo, sú náklady. O prácu v McDonald’s tiež nie je zo strany mladých ľudí veľký záujem. Ľudia, ktorí nakupujú prostredníctvom digitálnych kioskov taktiež minú viac peňazí, ako keby si objednávali u obsluhy.

zdroj: www.washingtonpost.com www.metro.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech