Diskriminácia? Chystaný investičný fond bude určený len pre známe osobnosti a športovcov čiernej pleti

  • Nový investičný fond, ktorý vzniká v kremíkovom Silicon Valley bude výnimočný
  • Vstúpiť do neho môžu len vybraní ľudia čiernej pleti a s poriadnym majetkom
  • Medzi prvými investormi bude napríklad Will Smith alebo basketbalová hviezda Kevin Durant
fond
flickr
  • Nový investičný fond, ktorý vzniká v kremíkovom Silicon Valley bude výnimočný
  • Vstúpiť do neho môžu len vybraní ľudia čiernej pleti a s poriadnym majetkom
  • Medzi prvými investormi bude napríklad Will Smith alebo basketbalová hviezda Kevin Durant

Investičná spoločnosť Andreessen Horowitz, ktorá patrí v oblasti investovania medzi top hráčov v Amerike sa rozhodla pre vytvorenie investičného fondu pre významných a bohatých ľudí. Tento fond však umožní investovať výhradne iba bohatým ľudom tmavej pleti. Prečo je to tak? Odpovedí na túto otázku je viacero. Na černochov sa častokrát bieli dívajú cez prsty. Je všeobecne známe, že množstvo trestných činov v Amerike páchajú hlavne ľudia tmavej pleti. Stačí sa pozrieť na mnohé mestá v Amerike. Typickým príkladom je Chicago.

Medzi investormi je však celkovo málo ľudí čiernej pleti. Až  58 % top svetových investorov je totiž belochov. Aj toto je dôvod prečo tento investičný fond vlastne vznikol. Lukratívne investičné fondy sú určené pre výnimočných investorov, ktorí majú určitý kapitál. Bežný smrteľník by jednoducho nemohol investovať. Druhým dôvodom je to, že ani veľké hviezdy nemajú ľahký prístup do sveta veľkých investícií. V oblasti investovania sa ti totiž mnohé dvere otvoria iba vtedy, keď spoznáš tých správnych ľudí.

Novinka určená pre známe osobnosti a športovcov by mala začínať s investičným vkladom 15 miliónov dolárov. Prvá várka investorov je zložená z herca Willa Smitha, hráča basketbalu Kevin Duranta alebo napríklad zakladateľa fondu vo výške sto miliónov dolárov pre ženy tmavej pleti Richelieua Dennisa.

Spoločnosť Andreessen Horowitz má na starosti kapitál vo výške 1,5 miliardy dolárov. Nový fond bude mať jednu jedinú výhodu. Na rozdiel od ostatných fondov si spoločnosť nebude brať žiadne percento zo zisku, poplatkov a ani úrokov. Tieto peniaze dá investičná spoločnosť na podporu dobrej veci. Neziskové organizácie na podporu zamestnanosti osôb tmavej pleti v oblasti technológií tak získajú nejaké financie na svoju činnosť.

To je asi tak všetko, čo je o chystanom fonde známe. Zatiaľ nie je známy ani kompletný zoznam investorov a ani dátum oficiálneho spustenia. Je však pravdepodobné, že nejaké tie informácie ešte vyplávajú na povrch.

zdroj: wsj.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech