Disney stavia fantastické zábavné parky v štýle Star Wars, aké si ešte nevidel

  • Americká továreň na zábavu predstavila prvý koncept nového zábavného parku už v roku 2015
  • V súčasnosti je výstavba dvoch takýchto parkov v plnom prúde.
  • Svoje brány by mali otvoriť už budúci rok
disney
Disney
  • Americká továreň na zábavu predstavila prvý koncept nového zábavného parku už v roku 2015
  • V súčasnosti je výstavba dvoch takýchto parkov v plnom prúde.
  • Svoje brány by mali otvoriť už budúci rok

Star Wars: Galaxy’s Edge, ako sa má celý komplex nazývať, začne fungovať už v budúcom roku v meste Anaheim v Kalifornii na slnečnej Floride. Nedočkavci si však môžu prvý park prezrieť už teraz, a to vďaka záberom z dronu, ktorý preletel ponad celé stavenisko. Aj napriek tomu, že na mieste je obrovské množstvo stavebných strojov a pomôcok, ktoré pohľad na komplex trošku skresľujú, niet pochýb o tom, že výsledok budestáť za to.

Svet Star Wars priťahuje mladých aj starých a je takmer isté, že návštevníci sa budú len tak hrnúť. Práve tu sa odohrá príbeh, ktorého súčasťou sa stane každý, kto tento svet navštívi. Po príchode na miesto činu sa ocitneš na planéte Batuu – vzdialenej základni na okraji galaxie. V minulosti tu bola križovatka obchodných ciest. Dnes je to však minulosť. Práve tu sa začína prvé dobrodružstvo. Návštevníci sa ocitnú priamo na palube lode Millennium Falcon na prísne tajnej misii.

Návštevníci súčasťou deja

Zúčastnia sa boja medzi hnutím odporu a prvým rádom. Park by mal byť jedným z najdetailnejších svetov, aký kedy Disney vytvoril. Rozprestiera sa na ploche 56 700 metrov štvorcových a bude tak rozšírením Disneylandu v Anaheime a Walt Disney Worldu v Orlande. Tvorcovia chcú, aby návštevníci jednoducho úplne zabudli na okolitý svet a cítili sa byť priamou súčasťou sci-fi príbehu.

V priebehu dejovej linky sa návštevníci stretnú s mnohými ikonickými postavami z filmov. Personál celého parku by mal taktiež jednoducho zapadnúť vďaka futuristickým kostýmom. Pravá nefalšovaná ilúzia, z ktorej sa nebudeš chcieť vrátiť späť. Oba parky by mali byť takmer rovnaké, avšak ten floridský sa bude mierne líšiť, pretože návštevníci budú môcť prespať priamo v kozmickej lodi.

Práve tá bude akousi modernou verziou klasického hotela. Cez okná lode by mal byť výhľad priamo do temného vesmíru, a tak bude ilúzia priam dokonalá. A koľko celá táto zábavka stojí? Oba zábavné parky vyjdú spoločnosť Disney na viac ako 1,6 miliardy eur.

zdroj: czechcrunch.cz , disney.go.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech